Bilgisayar mühendisliği için uygun dizüstü bilgisayar önerisi

M.Tarık

Decapat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Üniversite mezunu
MacBook dışında güvenilir bir markaya ait önerebileceğiniz bir model var mıdır?
Bilgisayar mühendisliği öğrencisi için, oyun oynanmayacak dersler için genelde,
Önceliğim kalite.

Son düzenleme:
Bölüme ilk başladığımda Asus UX430UQ modelini almıştım. 2 sene sonra MSI GL75 Leopard 10SDR-286XTR modeline geçtim. Her iki cihazı da sorunsuz kullandım. Asus modelinin oyunlarda yetersiz kalması dışında diğer program kullanımlarımda hiçbir sorun çıkarmadı. Şimdi dönüp sıfırdan tercih edecek olsam MSI alırdım.

Hangi tarafa ağırlık vereceksiniz bilmiyorum fakat ekran kartına pek ihtiyacınız olmaz oyun oynamayacaksanız.

F/P bir model isterseniz;

Daha güçlü bir işlemci ve harici GPU isterseniz;

Hangi alanda kendinizi geliştirmek istediğinizi bilmeden nasıl öneride bulunabiliriz ki? Aklında bir alan varsa ona göre daha net öneri yapabiliriz. Yoksa tabii ki idareten bir laptop önerilebilir.

Hangi tarafa ağırlık vereceksiniz bilmiyorum fakat ekran kartına pek ihtiyacınız olmaz oyun oynamayacaksanız.

F/P bir model isterseniz;

Daha güçlü bir işlemci ve harici GPU isterseniz;

Yapay zeka, veri işleme, mobil uygulama geliştirme alanlarında kendimi geliştirme ihtimalim var meraklıyım diyorsa kesinlikle ekran kartlı bir model önermek lazım.

İngilizce seviyeniz çok iyiyse kesinlikle siber güvenliği ön.

Hangi alanda kendinizi geliştirmek istediğinizi bilmeden nasıl öneride bulunabiliriz ki? Aklında bir alan varsa ona göre daha net öneri yapabiliriz. Yoksa tabii ki idareten bir laptop önerilebilir.

Yapay zeka, veri işleme, mobil uygulama geliştirme alanlarında kendimi geliştirme ihtimalim var meraklıyım diyorsa kesinlikle ekran kartlı bir model önermek lazım.

Siber güvenlik ve yapay zeka alanlarında düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı