Bilgisayar mühendisliği kazanmak için nasıl çalışılmalı?

Efendim, günde 9 saat okula, 2 saat kursa gitmiyor olsam bu zamanı değerlendirirdim. Okula giden biriyle mezun senesindeki öğrencinin vakitleri bir değil ki.
O yüzden akşamları; derste aldığın notları ve hocanın çözdürdüğü örnek soruları tekrar etsen ve hafta sonları da o hafta gördüklerinle ilgili test çözsen bile fazlasıyla yeter. İş zaten çok çalışmakta değil. Doğru ve düzenli çalışmakta.

Yol yakınken daha psikolojin bozulmadan başka bölüm düşünmelisin bence tabi üniversiteye bağlı biraz.

O biraz zor :D
Mimarlık kazandım, hazırlık geçemeyip okul değiştirdim, sonra 1. sınıfta mimarlığı bıraktım, tekrar YKS hazırlanmak zorunda kaldım kısa bir sürede ve şu an hazırlığı da direkt atlamamın sayesinde 2. sınıftayım. Tekrar bölüm değiştirmeyi düşünmüyorum. Ha bölümü çok sevdiğimden değil. Ne yapabilirim bilmiyorum ve zaten bana en yakın bölüm de bu geliyor şu an.

O yüzden akşamları; derste aldığın notları ve hocanın çözdürdüğü örnek soruları tekrar etsen ve hafta sonları da o hafta gördüklerinle ilgili test çözsen bile fazlasıyla yeter. İş zaten çok çalışmakta değil. Doğru ve düzenli çalışmakta.
Dediğiniz gibi bir düzen oluşturmak aslında en sağlıklısı. Ama problem de burada başlıyor, ya kitaba gömülüyor ya da çalışamıyorum. Düzen oturtmak zor geliyor. Çözülemeyecek bir şey değil ama sanki çözmek istemiyormuşum gibi geliyor bazen.

Yeni konular

Geri
Yukarı