Bilgisayar Mühendisliği

Sherlock H.

Hectopat
Daha fazla  
Bu sene sınavlara hazırlanıyorum. Orta derece ingilizcem çok iyi olmamakla beraber bilgisayar bilgim var bu yüzden meslek tercihi olarak bilgisayar mühendisliğini istiyorum. Ancak çevrem bu konuda verdikleri tavsiyeler ve öğütlerle bilgisayar mühendisliğinden bir nevi soğuttular. En büyük etken ise işsiz kalmak bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İş olayı şans ve sana bağlı bir durum. İyi bir eleman olur isen iş bulman kolay olur. Çok iyi eleman olup iş bulamayanlar var. Burada biraz şans giriyor işin içine. Hiçbir işin garantisi yoktur. Eğer seviyor isen gitmeni öneririm. Okul boyunca dil olayını halleder isen iş olayı daha kolay olur. Bu videoyu izlemeni öneririm. Sana bu sektör hakkında bilgi verir. Kafanda olan soruları cevaplar.
Niyazi Saral ile bilişim sohbeti

Bilgisayar muhendisliği geniş alan, senin hedefin ne ? Hangi dalda uzmamlaşmak istiyorsun ?

Hedeflerimiz aynı. 2 hafta önce Odtü Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ' nde hocalar,a profesörlere danıştım. Özet geçecek olursam "Bölümü okurken sadece dersi dinleyip sınavlara çalışırsan ileride işsiz kalma ihtimalin var. Ancak, kendini geliştirip sürekli yeni bir şeyler öğrenmek isteyen biri olarak okursan ve kendini belli alanlarda tanıtırsan işsiz kalma ihtimalin yok. Yani, kendini geliştiren ve içinde sürekli yeni işler öğrenme hevesi olan biri bu meslekte işsiz kalmaz. Hele bir de 25.000 altı sıralama ile öğrenci alan üniversiteleri tutturursan , ne mutlu sana. Çok iyi olmasan bile okuduğun yer Türkiye sıralamasında iyi bir yer olduktan sonra sana yurtdışı dahil olmak üzere çok iş teklifi gelecektir. "

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı