Bilgisayar oyun açınca kapanıyor

OğuzKağanTR

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Sorunumu anlatmadan önce sistemini yazmak istedim:
Ekran kartı RTX 3060 12 GB
Anakart Gigabyte B450M S2H V2
RAM'ler Kingston Fury 16x2 3600MTS
İşlemci Ryzen 5 3600
Sıvı soğutma Cooler Master Liquid ML240 ve
PSU 750W.

Sistem 2 gün önce falan şu anda yazdığım sıvı soğutucu ve RAM'leri aldım. Bundan önce 16 GB bir RAM'im vardı. Her şeyi düzgün taktım ve hiçbir sıkıntı olmadı. İşlemciyi biz kullanımda test ettiğimde 80 derecenin üstünü geçmedi. Bunun da bayağı 25 dakika falan yaptım. Sonra oynadığım Last of Us oyununu açtığımda bilgisayar direkt kapandı. Tekrar açıp tekrar baktım ve dereceler normalken kapanıyordu. 70 derece iken kapanıyordu. RAM'lerden şüphelendi ve Windows olay görüntüledisini açtım. Test yaptım ama hiçbir şekilde bir sonuç alamadım. Format attım, LoL oynadım ve hiçbir şekilde bir sorun olmadı. Ama the Force girmeye çalıştığımda yine aynı sorunla karşılaştım. Oyun açılır açılmaz bilgisayar annem fiş çekilmiş gibi kapanıyordu.

Servis'e yollayın direkt yenisini yollasınlar iyice tuzu kaçtı bu işin bende 5 aylık sistemimde 2 haftadır saçma sapan hatalar alıyorum yarın servisi arayıp konuşacağım ama tatlı dil ile değil bu aldığım 3. sistem ve hepsi de hazırdı bundan sonra asla hazır sistem almam.

Merhaba. Sorunumu anlatmadan önce sistemini yazmak istedim:
Ekran kartı RTX 3060 12 GB.
Anakart Gigabyte B450M S2H V2.
RAM'ler Kingston Fury 16x2 3600MTS.
İşlemci Ryzen 5 3600.
Sıvı soğutma Cooler Master Liquid ML240 ve.
PSU 750W.

Sistem 2 gün önce falan şu anda yazdığım sıvı soğutucu ve RAM'leri aldım. Bundan önce 16 GB bir RAM'im vardı. Her şeyi düzgün taktım ve hiçbir sıkıntı olmadı. İşlemciyi biz kullanımda test ettiğimde 80 derecenin üstünü geçmedi. Bunun da bayağı 25 dakika falan yaptım. Sonra oynadığım Last of Us oyununu açtığımda bilgisayar direkt kapandı. Tekrar açıp tekrar baktım ve dereceler normalken kapanıyordu. 70 derece iken kapanıyordu. RAM'lerden şüphelendi ve Windows olay görüntüledisini açtım. Test yaptım ama hiçbir şekilde bir sonuç alamadım. Format attım, LoL oynadım ve hiçbir şekilde bir sorun olmadı. Ama the Force girmeye çalıştığımda yine aynı sorunla karşılaştım. Oyun açılır açılmaz bilgisayar annem fiş çekilmiş gibi kapanıyordu.

Bir ton para alıyorlar ama bozuk ürün yolluyorlar gibime geliyor artık hep mi bir arıza çıkar kardeşim imkanınız varsa eğer toplama alın PC'yi bunlar hep heves kıran durumlar işte.

Geri
Yukarı