Bilgisayar oyun açınca reset atıyor

purt

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar bilgisayarımda oyun açınca kendini reset atıyor. Ben de internete bu sonuca çözüm aramaya başladım biri format atın diyordu bende format atım aslında sorun düzelmişti ama 1 ay gibi bir sürede yeniden arıza vermeye başladı. Gene sorun aramaya başladım donanımsal bir şey olabilir diyordu benim de aklıma ilk olarak yakın bir zamanda RAM takviyesi yaptığım geldi. Taktığım RAM'i yerinden çıkardım sorun çözüldü ama birkaç saatliğe ama bilgisayarın oyun açınca reset atması harici hiçbir şeyi yok. Bir de bilgisayarda batarya kullanmıyorum laptop kullanıcısıyım, bundan yapar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhabalar bilgisayarımda oyun açınca kendini reset atıyor. Ben de internete bu sonuca çözüm aramaya başladım biri format atın diyordu bende format atım aslında sorun düzelmişti ama 1 ay gibi bir sürede yeniden arıza vermeye başladı. Gene sorun aramaya başladım donanımsal bir şey olabilir diyordu benim de aklıma ilk olarak yakın bir zamanda RAM takviyesi yaptığım geldi. Taktığım RAM'i yerinden çıkardım sorun çözüldü ama birkaç saatliğe ama bilgisayarın oyun açınca reset atması harici hiçbir şeyi yok. Bir de bilgisayarda batarya kullanmıyorum laptop kullanıcısıyım, bundan yapar mı?

İşletim sistemin, bilgisayarının teknik özellikleri bunlar nedir?
Sorun anakartta veya şarj adaptöründe olabilir. Yüksek frekans ve elektrik kullanımından dolayı sistem reset atıyor olabilir. Her şey şu an ihtimaller çerçevesinde. Net bilgiler vermen gerekiyor.

Sorun anakartta veya şarj adaptöründe olabilir. Yüksek frekans ve elektrik kullanımından dolayı sistem reset atıyor olabilir. Her şey şu an ihtimaller çerçevesinde. Net bilgiler verme
Sorun anakartta veya şarj adaptöründe olabilir. Yüksek frekans ve elektrik kullanımından dolayı sistem reset atıyor olabilir. Her şey şu an ihtimaller çerçevesinde. Net bilgiler vermen gerekiyor.
İşletim sistemim Windows 8.1 64 bit
İşlemcim intel core i5-3230m 2.60ghz
RAM im 6 GB yatı 4 e indirdim
Ekran kartım intel(R) HD graphics 4000
Bu kadar yeterlimi

Bataryamın ömrü bittiği için atım onu yeni batarya alsam düzelir mi?
Adaptör bozuksa batarya almak pek mantıklı olmaz, adaptörden yetersiz güç geldiğinden bilgisayar yüke girdiğinde kapanıyor olabilir. Bir elektrik/elektronikçide adaptörün çıkış voltajını ölçtürebilirsiniz. Bilgisayarcıya gidip başka bir adaptörle de denettirebilirsiniz.

Geri
Yukarı