Bilgisayar oyunda kapanıyor

Bilgisayarım birkaç ay önce Rocket League oynarken kapanmaya başlamıştı. Sonra o oyunu sildim ve CS:GO oynamaya başladım. Son zamanlarda onu da oynarken birkaç kez kapandı. Aynı sorun LOL'de de olmaya başladı ve şimdi bilgisayar kendi kendine bazı zamanlar kapanıyor. Lütfen yardım edin.

Arkadaşların da dediği gibi buna sebep olacak bir çok sorun var. Aklıma ilk gelen kasayı yerinden oynattıysanız ve ya düşürdüyseniz bazen işlemci fanının klipsleri oynuyor ve bununla beraber işlemci fanı yerinden oynuyor. Bu da işlemcinin çabuk ısınmasına ve dolayısıyla bilgisayarın güvenlik gerekçesiyle kendini kapatmasına yol açıyor.

Fan temizliğini aldığımdan beri yapmadım internetten araştırıp nasıl yapıldığını öğreneceğim sağolun.
Ben sıfır laptop aldıktan sonra oyunlarda fps düşüşü yaşadım. 6 ay olmuştu alalı henüz. Temizlemek için açtığımda kalıp kalıp toz tabakalarıyla karşılaştım :). Temizlik sonrası çok rahatlamıştı. Ev çok toz alıyorsa 3-4 ayda bir temizlemeni tavsiye ederim hatta.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı