Bilgisayar parçaları toplu mu, tek tek mi satmak mantıklı?

linksiz

Hectopat
  • Intel Core i3 4170 3.7 GHz 3 MB 1150P HD 4400 VGA.
  • MSI H81M-P33 DDR3 1600MHz s+v+gl+16X 1150P.
  • Hi-Level 8 GB 1600 MHz DDR3 RAM (soğutuculu)
  • WD 1 TB Blue 7200 64MB SATA3 / WD10EZEX.
  • Zalman Z3 Plus 600W mid Tower Kasa/Siyah (ZM600-LX 600W PSU dahil)
  • Acer 21.5 K222HQLBD LED monitör siyah 5ms.

Yukarıdaki bilgisayarı 5 yıldır kullanmaktayım. Yeni bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Bu bilgisayar içinde kasa, HDD ve monitörü kullanabilirim. Sizce bunları kullanıp diğer parçaları tek tek SATA'yım mı yoksa toplu bir şekilde daha hızlı mı satılır? İleri de SSD ve monitör almak istiyorum ve bunu da göz önünde bulunduruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek tek satınca daha karlı olacağını düşünüyorum fakat toplu satacaksan bunu kesinlikle yap.
Bilgisayar'ın iyi yanlarını hep göster fakat iş kötü bir parçaya gelince açıklamanın sonuna yaz.

İşlemci, anakart, RAM paket halinde satmak mantıklı olabilir. Kasa ve PSU birlikte satılabilir. Diğerlerini parça parça satabilirsin. Hepsini toplu satarsan komik tekliflerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Bence yeni nesil ürünleri parça parça satmak daha kolay. Eski ürünleri satmak daha zor çünkü ihtiyaç az olur. Bütçesi yeni nesil ürünlere yetmeyip, bazı günümüz oyunlarını açabilen komple sistem arayan daha çok kişi var.

İşlemci, ram ve anakart üçlüsünü satabilirsin. Parça parça satarsan işlemcinin elimde tek kalması yüksek ihtimaldir. Ondan sebep parça satışlarda fiyati yüksek tutman gerek.Geri kalanlar yeni toplayacağın bilgisayar kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı