Bilgisayar parolası nasıl öğrenilir?

BerkaySahinn

Hectopat
Arkadaşlar PC'yi TV'ye bağlamaya çalışıyordum, TV'de desteklenmiyor yazısı çıkınca ben de monitöre geri dönüp güvenli modda başlattım. Windows ayarlardan çözünürlük düşürmek istiyorum ama seçemiyorum. Ne yapmam lazım?
Bunu yarım saat öncesi gibi yazmıştım sistem geri yükleme seçeneğini yapmayı deniyorum ama bilgisayar hesabımın parolasını soruyor. Aklımda olan her şeyi denedim ama parola yanlış diyor. Ben bu parolayı nasıl öğrenebilirim?

Eğer administratör bir hesaba erişimin varsa şunu deneyebilirsin;
Windows 7 tahtalarda yapamaz bunu.

Eğer kalıcı olarak A.T.A.K'ı kaldırmak istiyorsanız kablosuz klavye ve mouse bir de kurulum diskiyle rahatça kaldırırsınız. Format atmaktan bahsetmiyorum bu arada. Windows 10 tahtalarda yukarıdaki gibi programlarda işe yarar, yada bir .bat dosyası hazırlarsınız, çalıştırırsınız.

Bash:
taskkill /im explorer.exe /f
taskkill /im servisatk.exe /f
del C:\Windows\servisatk.exe
del C:\Windows\servisatk.ini
explorer.exe
Bu yukarıdakini bir bat dosyası haline getirir, yönetici olarak Windows 10 bir tahtada çalıştırırsanız kolayca a.t.a.k uygulaması silinir. Eğer uygulama silinsin istemiyorsan aradaki del ile başlayanları silersin.

Nasıl kurulum diski ile yapacaksın?
Bilgisayar açılırken F11 bas, boot menuden flash diski seç (UEFI olmasın). Kurulum dil ekranı geldiğinde Shift+F10 bas, notepad.exe yaz. Sol üstten Dosya>Aç, açılan pencereden C:\Windows\ yolundan servisatk.exe, servisatk.ini dosyalarını sil. Normalde açılması gerektiği gibi açılacaktır. Eğer kalıcı silmek istemiyorsan, C:\Windows\System32\ yoluna git ve cmd.exe'yi kopyala. Sonra yine C:\Windows\System32 yoluna git ve Utilman.exe adlı dosyanın adını Utilman1.exe yap. Daha sonrasında kopyaladığın CMD'yi Utilman olarak adlandır. Bilgisayarı yeniden başlat. CTRL+ALT+DEL tuş kombinasyonunu uygula, sol alttaki erişim kolaylığı simgesine tıkla/dokun. CMD penceresi açılacak.
Bash:
taskkill /im explorer.exe /f
taskkill /im servisatk.exe /f
explorer.exe
Sırayla bu komutları yaz. Eğer tahtanın yönetici hesabına girmek istersen yönetici hesabın kullanıcı adını öğren ve
net user komutu sana tahtadaki kullancıların adlarını gösterecektir. net user kullaniciadi sifre kombinasyonu ile admin hesabının şifresini değiştirmiş olursun. Eğer net user admin 1 yazarsan hesap adı admin olan oturumun şifresi 1 olacaktır. Sen admin yerine tahtanın yönetici hesabının kullanıcı adını yazacaksın işte. Hepsi bu.
Bu mesajdaki taskkill komutları haricindeki şeyleri kullan.

Arkadaşlar PC'yi TV'ye bağlamaya çalışıyordum, TV'de desteklenmiyor yazısı çıkınca ben de monitöre geri dönüp güvenli modda başlattım. Windows ayarlardan çözünürlük düşürmek istiyorum ama seçemiyorum. Ne yapmam lazım?
Bunu yarım saat öncesi gibi yazmıştım sistem geri yükleme seçeneğini yapmayı deniyorum ama bilgisayar hesabımın parolasını soruyor. Aklımda olan her şeyi denedim ama parola yanlış diyor. Ben bu parolayı nasıl öğrenebilirim?

Arkadaşlar yazan herkesten Allah razı olsun. Teşekkür ederim. Komşumun monitörü alıp PC'yi açmayı denedim, düzeldi. Çok teşekkür ederim. İyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı