Bilgisayar prize bağlı değilken oyunlarda performans düşmesi

seyitkafkas2

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken şarj aleti takılı olmadığı durumlarda aşırı kasmaya başliyor. Şarj aletini takınca normale dönüyor. Ayarları kurcaladım biraz önüne geçemedim bi çaresi var mıdır acaba? Lenovo.

Son düzenleyen: Moderatör:
Performans için zaten prize takılı şekilde oynamak gerekiyor. İnternette gezinmek gibi basit aktiviteler haricinde pilde kullanmanın pek bir anlamı yok.

Oyun oynarken prize takıp oynamalısınız zaten, pil takılıyken oyun oynamayın.

Dizüstü cihazın pilleri, güç adaptörleri kadar güçlü amper beslemesi sağlayamaz. Yetersiz amper donanımların yükteyken gereken gücünü karşılayamadığı için kasmaların meydana gelmesi normal. Yüksek işlemci ve grafik işlemci gücü gerektiren oyun ve uygulamalarda performans almak istiyorsanız güç adaptörünü bağlamak zorundasınız.

Çok basit olacak belki ama dizüstü bilgisayarlarda prizden çıkartınca güç tasasrruf modu açılıyor diye biliyorum. Onu kapatıp performansı seçerseniz sorun çözülebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı