Bilgisayar Programcılığı bölümünü bırakmak istiyorum

mesker

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bu sene 2 sene rötarlı bir şekilde bilgisayar programcılığı bölümüne 1.sınıf olarak başladım, fakat bölüm beklediğim gibi çıkmadı Meslek lisesi Bilişim bölümünden mezun olduğum ve bilgisayar ve yazılım sektöründe olduğum için çoğu şeylere hakimdim. Buraya kendimi daha çok geliştirmeye başladım fakat bölüm dersleri Lisede aldığım dersler ile aynı idi ismi bile aynı (Programlama temelleri, grafik animasyon...) Burada gelişmekten ziyade geriye gittim ve olduğum yerde saymaya başladım diyebilirim. Şu an okulu bırakma aşamasındayım zaten üniversiteye başlamadan halihazırda çalıştığım bilişim şirketi mevcuttu ve ayrıyeten kendimde yazılım konusunda birkaç projelerim vardı hepsini bırakıp gelmiştim. Şimdi tekrar kalıcı olarak gitmeyi düşünüyorum, sizin fikirlerinizi almak istedim...

Arkadaşlar merhaba bu sene 2 sene rötarlı bir şekilde bilgisayar programcılığı bölümüne 1.sınıf olarak başladım, fakat bölüm beklediğim gibi çıkmadı Meslek lisesi Bilişim bölümünden mezun olduğum ve bilgisayar ve yazılım sektöründe olduğum için çoğu şeylere hakimdim. Buraya kendimi daha çok geliştirmeye başladım fakat bölüm dersleri Lisede aldığım dersler ile aynı idi ismi bile aynı (Programlama temelleri, grafik animasyon...) Burada gelişmekten ziyade geriye gittim ve olduğum yerde saymaya başladım diyebilirim. Şu an okulu bırakma aşamasındayım zaten üniversiteye başlamadan halihazırda çalıştığım bilişim şirketi mevcuttu ve ayrıyeten kendimde yazılım konusunda birkaç projelerim vardı hepsini bırakıp gelmiştim. Şimdi tekrar kalıcı olarak gitmeyi düşünüyorum, sizin fikirlerinizi almak istedim...
Hocam bu ülkede yaptığınız işten ziyade diploma iş yapar kendinizi yine geliştirmeye devam edip üniversiteyi diploma için bitirin. Bir iş yerine CV verirken işte şu üniversiteden mezunum derseniz 1-0 öne geçersiniz.

Şu an okulu bırakma aşamasındayım zaten üniversiteye başlamadan halihazırda çalıştığım bilişim şirketi mevcuttu ve ayrıyeten kendimde yazılım konusunda birkaç projelerim vardı hepsini bırakıp gelmiştim. Şimdi tekrar kalıcı olarak gitmeyi düşünüyorum, sizin fikirlerinizi almak istedim...

Böyle olayınız varsa bence kaçırmamak gerek. Ha diploma Türkiye tarafında iş yapıyor da ne kadar yapıyor bunu bir de özel şirketlere sormak gerek. Ben teknoloji bölümünü okuyorum. (Muhasebeden sonra iyi geldi tek yanı sınıf ortamı TV programları gibi leş)

Arkadaşlar merhaba bu sene 2 sene rötarlı bir şekilde bilgisayar programcılığı bölümüne 1.sınıf olarak başladım, fakat bölüm beklediğim gibi çıkmadı meslek lisesi bilişim bölümünden mezun olduğum ve bilgisayar ve yazılım sektöründe olduğum için çoğu şeylere hakimdim. Buraya kendimi daha çok geliştirmeye başladım fakat bölüm dersleri lisede aldığım dersler ile aynı idi ismi bile aynı (programlama temelleri, grafik animasyon...) Burada gelişmekten ziyade geriye gittim ve olduğum yerde saymaya başladım diyebilirim. Şu an okulu bırakma aşamasındayım zaten üniversiteye başlamadan halihazırda çalıştığım bilişim şirketi mevcuttu ve ayrıyeten kendimde yazılım konusunda birkaç projelerim vardı hepsini bırakıp gelmiştim. Şimdi tekrar kalıcı olarak gitmeyi düşünüyorum, sizin fikirlerinizi almak istedim...

Aktif olarak bu bölümü okuyan birisiyim zaten anlattıkları çoğu şeyi zaten biliyordum şu an sadece ailemin isteği ve yapacak bir şeyim olmadığından okuyorum.

Hocam eğer bırakır isem seneye açıktan bölümü bitireceğim sırf bir kağıt parçası için.
kağıt parçası için okumaya değeceğini sanmıyorum çünkü. çevremde çok fazla bu işi yapan kişi var ve her biri diyorki "o kağıt parçası hiçbir işine yaramayacak tek işine yarayan şey yaptığın projeler" hatta dedilerki "Türkiyenin en iyi üniversitesinden mezun olanı değil aklında veya yaptığı bir projesi olanı işe alırlar"

kağıt parçası için okumaya değeceğini sanmıyorum çünkü. çevremde çok fazla bu işi yapan kişi var ve her biri diyorki "o kağıt parçası hiçbir işine yaramayacak tek işine yarayan şey yaptığın projeler" hatta dedilerki "Türkiyenin en iyi üniversitesinden mezun olanı değil aklında veya yaptığı bir projesi olanı işe alırlar"
Evet fazlasıyla haklısınız projeler her zaman daha önemli oluyor

Şuanda ne yapacağıma karar veremedim açıkçası

Yeni konular

Geri
Yukarı