Bilgisayar programcılığı için nasıl bir dizüstü gerekli?

Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Huawei Matebook D15 2022

Intel Core İ5 1155G7

8GB 3733 Mhz RAM
Bilgisayar programcılığı okuyacağım. Yazılıma da merakım var fakat nasıl bir dizüstüne ihtiyacım olduğunu bilmiyorum. Şu an kullandığım bilgisayar gündelik kullanıma gidiyor fakat ileriye dönük nasıl bir performans verir bilmiyorum. Sizce şu an kullandığım laptopu yükseltmeli miyim? Yoksa yeni bir dizüstü mü almalıyım?

• HP Pavilion G6 1318so (İsveç modeli)
  • 6 GB DDR3 RAM.
  • AMD A6 3420M 1.50GHz işlemci.
  • AMD Radeon 7450M & 6520G ekran kartı.
  • 128 GB SSD.
SSD yükseltmeyi her halükarda yapacağım fakat işte yeni dizüstü ile bunu yükseltmek arasında kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan için ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir model. Bir süre video izleyip yazı yazacaksınız zaten.

Bilgisayar programcılığı okuyacağım. Yazılıma da merakım var fakat nasıl bir dizüstüne ihtiyacım olduğunu bilmiyorum. Şu an kullandığım bilgisayar gündelik kullanıma gidiyor fakat ileriye dönük nasıl bir performans verir bilmiyorum. Sizce şu an kullandığım laptopu yükseltmeli miyim? Yoksa yeni bir dizüstü mü almalıyım?

• HP Pavilion G6 1318so (İsveç modeli)
  • 6 GB DDR3 RAM.
  • AMD A6 3420M 1.50GHz işlemci.
  • AMD Radeon 7450M & 6520G ekran kartı.
  • 128 GB SSD.
SSD yükseltmeyi her halükarda yapacağım fakat işte yeni dizüstü ile bunu yükseltmek arasında kaldım.
1. sınıfta işinizi görür ama sonrasında model yenilemeniz gerekir. 2023 te ekonomi dipte olacağı için o zamana kadar beklemenizi önermem.

Geri
Yukarı