Bilgisayar Reset ve Donma Sorunu

emrecek123

Hectopat
Bilgisayarim resetleniyor veya donuyordu format attim. Bu sefer format atarken de kapaniyor veya resetleniyor yarisinda. Isi problemi yok. 35 - 45 arasi degisiyor. RAM'lerin yerini degistirdim bu sefer de baslangicta BIOS ekraninda donuyor. Ne yapmam gerekiyor? Donanimsal bi sorun oldugu belli. Formattan once de league of legende girerken donuyordu, resetleniyordu. Kirk yilda bir de giriyordu. Neden boyle oluyor? Zorlaninca reset veya donma olayi oluyor ama onceden zorlanmadan league of legend oynayabiliyordum. Boyle bir sikinti yoktu. Yardimlarinizi bekliyorum. Ve simdi format atarken de mavi ekran verdi. Fotografi var fakat boyutu buyukmus. Ayarlayabilirsem editlicem.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lar sikintili olabilir. Tam emin deilim 2 adet RAM'im var. İlk birini cikartip denedim gene sorunum devam etti. Sonra oburunu denedim tek sekilde gene ayni hata. Ekran kartini cikartip ob ekran kartiyla denedim gene ayni hata. Donuyor veya reset atiyor.

PSU ise aopen markasiz 250 veya 300 w tam emin deilim ama 250 buyuk ihtimal. Bu arada 2 sene kullandim sikinti olmadi. Birden oldu. Buyuk ihtimalle icinden biseyi yanlis taktim. Hangi kablo yanlis takilsa boyle olurki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı