Bilgisayar restart atmadan açılmıyor

Mehmet3491

Hectopat
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayarımda bir süredir kablolu internet bağlantısında problem yaşıyorum. Çok yavaş bağlanıyor. Google'a giriyor fakat ondan başka sayfalara ya girmiyor ya da çok yavaş giriyor. Defalarca format atmama rağmen düzelmedi . Dün akşam BIOS'u sıfırlamak geldi aklıma. BIOS pilini çıkarıp 5 dk sonra yeniden taktım. Bu sefer de bilgisayar BIOS ekranında takılı kalıyor. Restart atıyorum makineye Windows açılıyor normal bi şekilde. Ve gariptir ki internet bağlantısı bir ölçüde düzeldi. 25 Mbps internet baglantim var 10 Mbps hizla baglanabiliyorum oncekine gore iyi yine. Ancak makineyi normal kapatıp tekrar power tuşuna basarak açmaya çalıştığımda yine BIOS ekranında takılı kalıyor. Restart atmadan açılmıyor Windows. Sizce ne yapmam gerekli? BIOS update yapmadım diye olabilir mi? Ayrica internet bağlantı problemi hakkında da çözüm önerilerinizi bekliyorum. Ethernet ışığı turuncu yanıyor bu arada. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim eski bilgisayarımda da, BIOS'u sıfırlayınca bu sorun olmuştu. Ya RAM'leri tanımıyordu, yada açılırken restart atıyordu.

Ben bir çözüm bulamamıştım. Ama BIOS'tan kaynaklandığı kesin.

----------
Ayrıca BIOS Update varsa yapmayı unutmayın. (y)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı