Bilgisayar Sesi Sisteminden Cızırtı Geliyor

koc.alpkaan19

Hectopat
Yer
Çorum
Arkadaşlar Creative 2+1 ses sistemim var. Bilgisayar açık olsun kapalı olsun, Müzik açık olsun kapalı olsun cızırtı sesi geliyor ve ses seviyesi sürekli değişiyor. neden acaba ? Baya rahatsız ediyor bazen şimşek çakar gibi ses yükseliyor.

Dostum bilgisayara bağladığın kabloyla ilgili bir sıkıntı %90 ihtimal. Eskiden bende aynı problemi yaşamıştım eski sistemimle, PC'ye bağladığım kabloyu sağa sola çevirerek düzeltebiliyordum.

Topraklama hattını ve ses girişlerini kontrol edin. Bilgisayarınızda ses seviyesi düşükse ve ses sisteminizde ses sonuna kadar açıksa dip gürültü duyabilirsiniz.Bilgisayarı en yüksek ses konumuna alın ses sisteminizdeki ses ayarını her zaman kullandığınız en yüksek ses seviyesini biraz geçsin.Bu işlemlerden sonra müziği bilgisayardan ayarlayın ama dikkat etmeniz gereken ses sisteminizde sesi sonuna kadar açmamanız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı