Bilgisayar sigortayi attırıyor

Guaporino55

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200 MHZ
SSD veya HDD modeli
500 GB M2 SSD
Ekran kartı
Colorful RTX 3060 12 GB
Anakart
Asus tuf gaming a520m plus
İşlemci
Ryzen 5 5500
Arkadaşlar merhaba, ben işteyken Ayedaș adlı elektrik firmasi bakım onarım yapmak için mahalleye gelmiş. Annemin duyduğu kadarı ile elektrik direğinde patlama meydana gelmiş. Akşam eve geldim bilgisayari açtım, tak sigorta attı. Evdeki her şey çalışıyor tüm binanın. Bilgisayari baska bir prize taktım yine Power Supply'i çalıştırdığım anda sigorta atıyor. Ev dubleks her katın kendi sigortasi var. Direkt ikisini de attiyor. Ev daha yeni olduğu için iskanı bizde değil elektrik faturasını müteahhite ödüyoruz. Ben bilgisayari garantiye yollayacağım ama bir sorun çıkarsa ne yapmam lazım? Not sistem 3 aydan daha yeni. Binada hiçbir problem yoktu bu zamana kadar. Power Supply 80+Bronze.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU hangi model? 80+ Bronze olması sağlam bir model olduğu anlamına gelmez. Gerçi kaliteli PSU'larda da olabilir ama düşük ihtimal. Gamepower, Rampage gibi bir markaysa direkt yeni PSU'ya geçin.

Kardeşim sorununun birden fazla sebebi var açıklayayım istersen
1.Kısa Devre: Bilgisayarının içindeki kabloların veya bileşenlerin birbirine temas etmesi veya izolasyonunun zarar görmesi durumunda kısa devre oluşabilir. Bu da sigortanın atmasına neden olabilir.
2.Aşırı Yüklenme: Evindeki diğer elektrikli cihazlarla birlikte bilgisayarınız da aynı devrede çalışıyorsa ve toplam elektrik yükü sigorta için fazla ise, sigorta atabilir.
3.Kötü veya Hasarlı Elektrik Prizi: Bilgisayarını bağladığın priz veya prizin bağlı olduğu elektrik devresi hasarlı olabilir. Yanlış bağlantılar, gevşek kablolar veya aşırı ısınma gibi durumlar, sigortanın atmasına neden olabilir.
4.Yüksek Güç Tüketimi: Bilgisayarının, evin elektrik sistemi bu yüksek gücü karşılayamayabilir ve sigorta atabilir ama pek bundan olacağını sanmıyorum.

Sorun PSU kaynaklı olabilir. Tam markası nedir?
Gamebooster Kasa 600W 80+ bronze

Kardeşim sorununun birden fazla sebebi var açıklayayım istersen
1.Kısa Devre: Bilgisayarının içindeki kabloların veya bileşenlerin birbirine temas etmesi veya izolasyonunun zarar görmesi durumunda kısa devre oluşabilir. Bu da sigortanın atmasına neden olabilir.
2.Aşırı Yüklenme: Evindeki diğer elektrikli cihazlarla birlikte bilgisayarınız da aynı devrede çalışıyorsa ve toplam elektrik yükü sigorta için fazla ise, sigorta atabilir.
3.Kötü veya Hasarlı Elektrik Prizi: Bilgisayarını bağladığın priz veya prizin bağlı olduğu elektrik devresi hasarlı olabilir. Yanlış bağlantılar, gevşek kablolar veya aşırı ısınma gibi durumlar, sigortanın atmasına neden olabilir.
4.Yüksek Güç Tüketimi: Bilgisayarının, evin elektrik sistemi bu yüksek gücü karşılayamayabilir ve sigorta atabilir ama pek bundan olacağını sanmıyorum.
Normalde çalışıyordu ama son olan olaydan sonra oldu sigortada problem olacağını düşünmüyorum. Bakalım incehesapa göndericem.

Yeni konular

Geri
Yukarı