Bilgisayar siyah ekranda kalıyor

tarikmercan1

Centipat
Daha fazla  
Selamünaleyküm, önceden bilgisayarı açarken 100'de 1 siyah ekranda kalırdı sonra reset yapınca normal bir şekilde açılırdı. Geçen gün bilgisayara format attım ve her şeyi sildim yeniden ekran kartını vs aktif ettim daha önceki indirdiklerimi indirdim ve kapattım bilgisayarı, akşam bir açayım dedim ve şifre yazma ekranında ekran siyah ekranda kalıyor şifre yazılacak yer açılmıyor reset yaptım gene olmadı, görmeden şifreyi yazıp açtım ama bu sefer de uygulamalar gözükmüyor başlattaki uygulamalar gözüküyor tıklıyorum ama açılmıyor, yeniden format attım ekran açılıyor sıkıntı yok ama kapatıp açınca gene şifre yazılan ekranda ekran siyahta kalıp duruyor. Her şeyi sök tak yaptım gene yok. Ne olmuş olabilir?

CMD'e girebilirseniz, yönetici olarak çalıştırın ve sfc/scannow yazın, bitmesini bekleyin. Olmaz ise, CTRL+alt+del tuşlarına aynı anda basın, orada Görev Yöneticisi'ni seçin. Sonra, Görev Yöneticisi'nin sol üst kısmında "dosya" yazan kısmına basın, yeni görev çalıştıra basın, sonra Explorer yazın. Olmaz ise, explorer.exe yazın. Gene olmaz ise, aynı yere CMD yazıp girin ve start explorer.exe yazın.

Son düzenleme:
Sorun bende de var şu anda. Bende ki asla çözülmüyor bu sebepten Bilgisayarın kaç dakika boşta durduğunda kapanma süresini 1 dakika olarak ayarladım ekran kapanınca tekrar açıyorum ve görüntü geliyor format atıp bunu bir denemeni istiyorum ayrıca işletim sistemin Windows 8.1 Mi? Format attıktan sonra hiç bir şey kurmadan yeniden başlatın ve öyle deneyin sadece ekranın kaç dakika boşta kaldığında kapanması gereken süreyi 1 dakika yapın bilgisayarı yeniden başlatın eğer ki siyah ekranda takılı kalıyor ise bir süre bekleyin ekran kapanacaktır sonra ekranı yeniden açıp bakın hala siyah ekran da mı kaldı. Eğer ki yeniden başlattığınızda bir sorun yok ise kurduğunuz uygulamalar sorun yaratıyor olabilir.

Ayrıca reset tuşundan tekrar başlatmamanızı öneririm ben öyle Hard diski yaktım

Sorun bende de var şu anda. Bende ki asla çözülmüyor bu sebepten Bilgisayarın kaç dakika boşta durduğunda kapanma süresini 1 dakika olarak ayarladım ekran kapanınca tekrar açıyorum ve görüntü geliyor format atıp bunu bir denemeni istiyorum ayrıca işletim sistemin Windows 8.1 Mi? Format attıktan sonra hiç bir şey kurmadan yeniden başlatın ve öyle deneyin sadece ekranın kaç dakika boşta kaldığında kapanması gereken süreyi 1 dakika yapın bilgisayarı yeniden başlatın eğer ki siyah ekranda takılı kalıyor ise bir süre bekleyin ekran kapanacaktır sonra ekranı yeniden açıp bakın hala siyah ekran da mı kaldı. Eğer ki yeniden başlattığınızda bir sorun yok ise kurduğunuz uygulamalar sorun yaratıyor olabilir.

Ayrıca reset tuşundan tekrar başlatmamanızı öneririm ben öyle Hard diski yaktım
Windows 10 home kurdum, ilk açılışta sıkıntı olmuyor yeniden başlatınca yada kapatıp açınca sıkıntı oluyor format atınca yeniden başlatınca dediğini yapacam bakalım ne olacak. Teşekkür ederim
CMD'e girebilirseniz, yönetici olarak çalıştırın ve sfc/scannow yazın, bitmesini bekleyin. Olmaz ise, CTRL+alt+del tuşlarına aynı anda basın, orada Görev Yöneticisi'ni seçin. Sonra, Görev Yöneticisi'nin sol üst kısmında "dosya" yazan kısmına basın, yeni görev çalıştıra basın, sonra Explorer yazın. Olmaz ise, explorer.exe yazın. Gene olmaz ise, aynı yere CMD yazıp girin ve start explorer.exe yazın.
PC açılınca hiç bir dosya gözükmüyor ve başlattaki dosyalarda açılmıyor ondan CMD ye giremiyorum yeniden format atıp dediğini yapacam. Teşekkür ederim.
Attığın format dosyasından olabilir farklı format dosyası dene ve fotoğraf atabilir misin siyah ekranı ?
Farklı format dosyası derken? orijinal sitesinden indirdim?

@tarikmercan1, Windows tuşu+ R yaparak çalıştıra girebiliyorsanız, taskmgr.exe yazın ve dediklerimi yapın.

Hocam yazamıyorum çünkü hiçbir uygulama açmıyor açıyor gözüküyor ama girmiyor.

Temiz kurulum yapın. Windows ciddi hasar görmüş.

@tarikmercan1, Güvenli mod ile dediklerimi yapabiliyor musunuz? Bilgisayar açılırken sürekli F8 tuşuna basın.

@tarikmercan1, Güvenli mod ile dediklerimi yapabiliyor musunuz? Bilgisayar açılırken sürekli F8 tuşuna bas

@tarikmercan1, Güvenli mod ile dediklerimi yapabiliyor musunuz? Bilgisayar açılırken sürekli F8 tuşuna basın.
Sorunu buldum gibi benim monitör ikili ekrandaymis ve bende gözüken kısım ikinci monitör gibi gözüküyor diğer tarafta açılıyor falan bende gözüken kısım ana ekran değil yani, şimdi oraya nasıl gecebilirim bilmiyorum yeniden formatladim ama gene beni direk ikinci ekrana atıyor.

Sorunu buldum gibi benim monitör ikili ekrandaymis ve bende gözüken kısım ikinci monitör gibi gözüküyor diğer tarafta açılıyor falan bende gözüken kısım ana ekran değil yani, şimdi oraya nasıl gecebilirim bilmiyorum yeniden formatladim ama gene beni direk ikinci ekrana atıyor.
Monitör ayarlarından bak farklı sokete takmayı dene.

Geri
Yukarı