Bilgisayar Sürekli Yeniden Başlıyor

Extendzy

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Yaklasik 2-3 gun önce oyun oynarken PC kendini yeniden baslatti. Acmaya calistigimda surekli yeniden basliyordu bazen Windows baslatiliyor ekranindayken bazense BIOS ekranindayken. Bazen PC masaustune kadar aciliyor daha sonra uyku moduna gectiginde yeniden basliyor veya oyuna girdigim zaman yeniden basliyor. Bazen butun fanlar donanim vs. calisiyor ancak ekrana hic goruntu gelmiyor. RAM'leri kontrol ettim farkli RAM denedim slotlari kontrol ettim RAM'lerde bir sikinti yok. Ekran karti ve islemci sicaklik degerleri normal. Harddiskin SATA kablosunu kontrol ettim baska SATA portu denedim olmadi. Pcde statik elektrik birikecegini zannetmiyorum cunku kullandigim prizler topraklamali priz. 300W PSU kullaniyorum yaklasik 10 senedir ve PSU eskidi artik acaba PSU'da sıkıntı olabilir mi? Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla senin PC yeniden başlamıyor, kapanıp açılıyor ve sen onu yeniden başlıyor sanmışsın. PC'yi açıp yeniden başlatabiliyor musun?

Anladığım kadarıyla senin PC yeniden başlamıyor, kapanıp açılıyor ve sen onu yeniden başlıyor sanmışsın. PC'yi açıp yeniden başlatabiliyor musun?

Nasil desem masaustundeyken ekran karariyor ve BIOS girme ekranina dönüyor.Evet acikken yeniden baslatabiliyorum.Yeniden baslayinca Windows kapatilamadi diyor ve Windows Hata Kurtarma Ekrani geliyor.

[/QUOTE]
PSU'un yeterli gücü veremiyor olabilir. Başka bir PSU ile deneyip aynı sorunun olup olmadığını deneyebilirsiniz.

Valla yillardir ayni sistemde ayni PSU var.Ne yazikki elimde baska PSU yok ve deneyemiyorum.

[/QUOTE]
Ekran kartını çıkarıp onboarddan başlatmayı dener misin

Cikardim ve onboarddan baslattim.Suanlik tekte acildi yazilim yukledi.Reset atmami istedi attim.Suanlik masaustunde duruyor bir sıkıntı olursa editlerim mesaji.
Edit:15 dk kadar durdu ve ekran karardi yeniden resetlendi.Daha sonra acildi 2 veya 3 dakika durdu sonra yine resetledi.

Acaba PSU'da elektrik kaçağı vs. tarzında sorun olabilirmi ?

Sistemim :
Frisby FR-PS30F8 20+4 PIN 300W
İntel Core Duo 2 E4600 2.40Ghz
NVIDIA Geforce GT 630
Kingston 2 GB DDR2 RAM
Gigabyte GA-945GCM-S2L
Samsung 250GB HDD
USB Klavye Mouse ve CD ROM dışında takılı bir aygıt yok.
Sistemde OC yok.

Son düzenleme:
PSU nuz kalitesiz. İyi bile idare etmiş üstadım. Değiştirmeyi deneyin isterseniz.

Sorma dostum kendisi 11 yaşında ilk sıkıntısını cikardi.Emekliye ayrilma vakti gelmis. :D

Bu sisteme onerebileceginiz uygun butceli bildiginiz PSU var mi? Yine 300 350W arasi yeterli olur mu ?
Aynen öyle. Model söyleyemeyeceğim fakat Cooler Master, Thermaltake, Corsair iyidir. Bide +80 sertifikası varsa tadından yenmez. İleride yükseltme yapacaksan daha yüksek Watt almanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı