Bilgisayar toplarken ses kartı almamız gerekiyor mu ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

JackDaw

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba. Merak ettiğim ve bilgi olarak biraz eksik olduğum bir konuda soru soracağım. Bilgisayar toplarken ana bileşenler haricinde (anakart, işlemci dışında yarı harici olarak sayabileceğim ekran kartı falan dahil) ses kartı vs. almamız gerekiyor mu ? Yani bildiğim kadarıyla anakartın üstünde ses kartı olması gerekiyor. Sonuç olarak bilgisayar toplarken bunları da almamız lazım mı ? :matrix:

Oyun sistemlerinde ses kartına gerek yok bence ama stüdyo vs. için sistem topluyorsanız almalısınız.

Oyun bilğisayarı veya normal kullanım için alıyorsanız gerek yok. Ama stüdyo için alıyorsanız gerekli.

Anladım. Yani sadece işlemci, SSD gibi parçalar olsa yetiyor. Birde merak ettiğim husus şu : şuan laptop kullanıyorum ve topladığım pc'de de laptop'ım gibi wifi olsun istiyorum.Bunun için nasıl bir parça almalıyım ?

USB bağlantılı bir adaptör öneririm. VATAN COMPUTER - ASUS - USB-AC56 300MBPS-867MBPS DUAL-BANT KABLOSUZ-AC USB ADAPT buyur.

Eğer stüdyo içinse ses kartı gereklidir. Onun dışında oyuncular ses kartına gerek duymaz. Şahsen ben duymuyorum. m5a97'nin ses kartı gayet yeterli geliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı