Bilgisayar uyku modundan uyanmıyor

40Haramiler

Centipat
Makaleler
1
RAM
128GB DDR5
SSD veya HDD modeli
5 Adet Samsung Evo SSD
Ekran kartı
Gigabayte RTX 3070 Ti
Anakart
Gigabayte Z690 UD
İşlemci
İ7 12700k
Merhaba arkadaşlar.

Gigabyte Z690 ud DDR5 bir anakarta sahibim, işlemcim i7 12700K, ekran kartım ise RTX 3070 Ti, sorunum şuki cihazı uyku moduna aldığımda hiçbir şekilde uyandıramıyorum, prizden kapatmam gerekiyor, fanlar dönüyor kasanın ışıkları da açık halde duruyor. BIOS ayarlarından güç seçeneklerine kadar baktım, gereken tüm ayarları yapmama rağmen sanki PC USB portlarına güç vermeyi kesiyor, ama BIOS ayarlarında buna izin vermedim. Eski kasamda uykudan uyandırmak için klavyeden rastgele bir tuşa basmam yeterli oluyordu.
Garip bir durum var ve çözemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
BIOS + tüm driverlar güncel.

Anakartın USB driverını güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Dostum hepsi güncel, hatta Intel'in otomatik güncelleme yazılımıyla kontrol ettiğimde de güncel gözüküyor, Windows Update'de güncel, BIOS'u daha 1 hafta önce güncelledim, BIOS'ta güç kısmında fare ve klavyeyle uyandırma ayarı var, onlar açık, güç seçeneklerinde yüksek performanstayım ama Custom orası kendime göre ayarladım, klavye ve fareyi Aygıt Yöneticisi'nden "bu aygıt bilgisayarı başlatabilir" kısmını bile işaretledim ama yok, olmuyor yani garip bir şekilde uyku modundan çıkmıyor.

Aynı sorunu yaşıyorum, bir çözüm bulamadım maalesef. En iyi seçenek otomatik olarak ekranın kapanmasını ve uykuya geçmesini engellemek. Önceden böyle bir sorun yaşamıyordum. Yazılımsal bir sorun yüsek ihtimal. Güç seçenekleriyle ilgili olduğunu düşünüyorum ben.

Aynı sorunu yaşıyorum, bir çözüm bulamadım maalesef. En iyi seçenek otomatik olarak ekranın kapanmasını ve uykuya geçmesini engellemek. Önceden böyle bir sorun yaşamıyordum. Yazılımsal bir sorun yüsek ihtimal. Güç seçenekleriyle ilgili olduğunu düşünüyorum ben.

Haklısın dostum, büyük ihtimalle yazılımsal bir sorun, ya BIOS'taki güç seçenekleri pasif kalıyor, biz değiştirsekte değişmiyor ya da seninde dediğin gibi Windows'tan kaynaklanan güç seneçeklerinde bir sorun var.

Geri
Yukarı