Çözüldü Bilgisayar yavaşladı ve siyah ekranda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lilakif256

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
16
Merhaba bilgisayarımı dün gece normal kapattım fakat bugün açmak istediğimde Windows logosundan sonra çok bekletiyor sonra siyah ekrana geçiyor orada da 3 - 5 dakika bekliyor, format atayım dedim formattada Windows logosundan sonra siyah ekranda 5 - 10 dakika bekliyor ondan sonra anca geliyor kurulum yap diye basınca da kurulum başlıyor ekranındada bekletiyor neredeyse 20 dakika oldu hala orada bekliyor bilgisayar birden neden böyle yavaşlamış olabilir disklerden şüphelendim ama 2 SSD 1 adette 1 TB HDD var.

Çözüm
Tavsiyem en yeni aldığınız SSD'yi takın ve format atın ardında diğer diskleri HardDiskSentinel ile sağlığını kontrol edin.
Büyük ihtimal HDD kaynaklıdır genelde kronik HDD böyle yapıyor.
Tavsiyem en yeni aldığınız SSD'yi takın ve format atın ardında diğer diskleri HardDiskSentinel ile sağlığını kontrol edin.
Büyük ihtimal HDD kaynaklıdır genelde kronik HDD böyle yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tavsiyem en yeni aldığınız SSD'yi takın ve format atın ardında diğer diskleri Hard Disk Sentinel ile sağlığını kontrol edin.
Büyük ihtima HDD kaynaklıdır genelde kronik HDD böyle yapıyor.

HDD'yi yeni almıştım ama ona bir şeyler oluyor galiba bazen ses çıkarıyor bazen bakıyorum bağlantısı gitmiş bilgisayarımdan gitmiş, kabloları oynatınca düzeldi dediğiniz gibi disk veya kablodan sanırım ama disk sağlıklı gözüküyor programda garip bir şekilde.

Sorun HDD değil sanırım SATA kablolarından kaynaklı SSD diskimde gitmeye başlayınca kabloları değiştim şu an sorun yok gibi. Ama bu geç açılma siyah ekranda kalma hoş geldiniz ekranı gelmemesi falan %90 diskten kaynaklı galiba aynı sorundan dolayı çözüm arayanlar için cevabım bu şekilde.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı