Bilgisayara 3. Diski Takmak

wroNN

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, içinde 1 SSD, 1 HDD olan bilgisayarıma bir tane daha HDD takmak istiyorum. Yuvasina vidaladim fakat hangi kablo hangi yuvaya sokulacak bilmiyorum ve doğru mu onu da bilmiyorum. Fotoğraflarını çektim bu kablolar doğru mu? Doğruysa hangisini takacağım?

34.jpg
123213.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci fotoğraftaki güç kablosu. Onun gibi L şekilli olan ama biraz daha kısa olan bir de SATA kablosu olması lazım, güç kaynağında bulunmaz o anakartın ile HDD'nin bağlantısı içindir yani ayrı alman ya da elindekini kullanman gerek. İlk fotoğraftaki de MOLEX'tir. Hala bazı kasalarda fan için gerekiyor ama onun dışında görmedim bayadır bir şey için kullanıldığını.

HDD'nin üzerinde 2 kablo girişi vardır. Büyük L şeklinde olan güç bağlantısı. Buraya Sata güç kablosu takılacak (2. resimde gösterdiğin). Küçük L şeklinde olan Sata veri transfer bağlantısı. Buraya takacağın Sata veri kablosunun diğer ucunu anakarttaki Sata girişlerinden birisine takmalısın. Eğer HDD ile birlikte bu kablo çıkmadıysa, ayrı satın alman gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı