Bilgisayara 8 GB RAM eklemek

Arkadaşlar sistemimde 8 GB RAM var memnunum. Şimdi 8 GB daha almayı düşünüyorum. Performans artışı olur değil mi?
RAM değişimi veya takviye yapılırken;
1-) var olan RAM'in aynısından(ikizi) alıp takarsanız, Dual kanal desteği(var ise) aktifleşir ve performans artar.
2-) anakartın ve işlemcinin 16 GB'yi desteklediğinden emin olun.
3-) anakartta alacağınız RAM'i takacak boş slot olduğundan emin olun.

Kolay gelsin.

RAM değişimi veya takviye yapılırken;
1-) var olan RAM'in aynısından(ikizi) alıp takarsanız, Dual kanal desteği(var ise) aktifleşir ve performans artar.
2-) anakartın ve işlemcinin 16 GB'yi desteklediğinden emin olun.
3-) anakartta alacağınız RAM'i takacak boş slot olduğundan emin olun.

Kolay gelsin.

Hocam sistemde takılı olan ram Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 3000MHz C16.Bunun aynısından almayı düşünüyorum.Dual kanal desteği varmı bilmiyorum,varmı diye yardımcı olabilirmisiniz?

Üzgünüm hocam mesajınıza cevap vermekte PSU'mda ki bir arıza sebebiyle yanıt vermekte geciktim. Nihayet tamirini tamamladım ve gelelim sizin sorunuzun cevabına.. Corsair kaliteli, sağlam ve köklü bir marka ve kullandığınız modelde DDR4 soğutuculu başarılı bir model. 1x8GB yani ''çift kanal'' desteği yok. ''Vengance pro series-8GB(2x4GB) DDR3 DRAM 1600mhz c9'' bile 2 adet olduğunda, DDR3 olmasına rağmen daha yüksek FPS vermektedir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı