Bilgisayara bulaşan virüsün tamamen temizlenmesi

Hayır, en güçlü AV Windows Defender değil. Kaspersky ve ya ESET kullanabilirsiniz Anti-Virüs olarak. Bir de ikisinden birinin yanına Malwarebytes indirin.

Bu arada formattan sonra kalabilen virüsler var.
Susun, Windows'un kendi AV'si bir kere nasıl bir yazılım daha iyi olabilir ki(!)
Windows 11'in içindeki Defender şu anda en iyi A-V'lardan biri.Boş boş konuşmamanı öneririm.

@Heroizen Her halükarda bilgisayarında virüs kalabilir.Low-Level Format atarsan herhangi bir virüs kalmaz.

Windows 11'in içindeki Defender şu anda en iyi A-V'lardan biri.Boş boş konuşmamanı öneririm.

@Heroizen Her halükarda bilgisayarında virüs kalabilir.Low-Level Format atarsan herhangi bir virüs kalmaz.
Windows 11 içindeki Anti Virüs'te iyi ancak hala en iyisi değil bence. Kaspersky, Bitdefender ve ESET Security hala en üstlerde. Windows'un kendini daha çok geliştirmesi lazım. Bildiğim kadarıyla Windows Defender UEFI tarayıcı yok ama bu AV'lerde var. Üstelik Windows 10 dahilindeki Defender diğer AV'lere göre kötü.

Kalıyor virüs eğer biosa girmiş ise

Nasıl oldu benim biosumda virüs var 1 aydır iletişime gecermisiniz rica etsem
Korsan oyun indirmiştim ve bilgisayar normal kullanımda bile fazla ısınmaya başladı ondan sonra. Bir sorun var deyip Malwarebytes ile taratmıştım bir sürü mining virüsü bulmuştu bilgisayarın kaynaklarını kullanıyordu onlar. Programla sildim düzeldi ama içim rahat etmeyip format atmıştım sonrasında. Sonra da bir daha korsan oyuna bulaşmadım. Kullandığım programların da deneme sürümlerini ya da ücretsiz açık kaynak muadillerini indirerek idare ettim.

1-UEFI tarayıcı var

2-Windows 11 Defender'ınden bahsediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…