Bilgisayara Çift İşletim Sistemi Kurmak

Benim sorum, alacağım bir bilgisayara çift işletim sistemi kurup kuramayacagim ile alakalı. Benim isteğim bir Linux dağıtımı ile Windows'u bir arada kullanmak istiyorum. (Sanal makine olmadan) Böyle bir şey olabilir mi? Olabilirse nasıl yapıldığını anlatırsanız çok minnettar kalırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet olabilir Dual Boot diye araştırırsan çok kaynak var internette benim bilgisayarımda şu anda Linux ve Windows 10 yüklü ihtiyaç duydukça herhangi birini kullanıyorum.

Herhangi bir populer Linux distrosunu yuklemek istersen hepsinin dokumentasyonunda yazar bunu nasil Windows ile birlikte yapabilecegin. Cok kolay bir is.

Sadece Windows'tan Linux'e disk alani acarken dikkat et, bir de Linux kurarken Windows'u silip uzerine yazmamaya dikkat et. Acemilikten Windows'u komple silen insanlar taniyorum. Youtube'da da bir suru videosu vardir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı