Bilgisayara farklı marka RAM takmak

ibrahimx

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda 8 GB RAM var. 16 GB çıkartmak istiyorum. Farklı marka RAM takınca bir sorun olur mu?

Yardımcı olur sanırım.

Yani anakartın desteklesiği MHz değerinden yüksek takarsak bir sorun olmayacak sanırım değil mi? Ayrıyettem CL değerleri farklı çalışır mı?
Anakart ne kadar destekliyorsa o kadar mhzde çalıştırır bi problem olmaz lakin farklı cl değerleri hakkında tam bilmiyorum ama aynı mhz de çalıştırırsanız problem olmıyacağını düşünüyorum

Yani anakartın desteklesiği MHz değerinden yüksek takarsak bir sorun olmayacak sanırım değil mi? Ayrıyettem CL değerleri farklı çalışır mı?
Anakartın en fazla ne kadar destekliyorsa o MHz değerinde çalışırlar fazla takabilirsin ileride anakart değiştirmeyeceksen gereksiz. CL değerinde ise çok fark yok ise bir sorun olmadan sistem otomatik eşitler ama olmazsa manuel OC ile sizin eşitlemeniz gerekir diye bir şey gördüm şimdi. En garantisi Dual Kit RAM.

8 GB RAM'im var 8 daha eklemek istiyorum ama 700 800 TL diyor 2400MHz başka bir marka alsam CL ve MHz uyuşmazlığı sorun yaratır endişesindeyim.

8 GB RAM'im var 8 daha eklemek istiyorum ama 700 800 TL diyor 2400MHz başka bir marka alsam CL ve MHz uyuşmazlığı sorun yaratır endişesindeyim.
Elindekini satıp dual alma şansın var mı? Ben öyle yapmıştım. O imkan yoksa CL değeri aynı almaya çalış.

Bilgisayarımda 8 GB RAM var. 16 GB çıkartmak istiyorum. Farklı marka RAM takınca bir sorun olur mu?

Hiçbir sorun teşkil etmez zira kendim 2 farklı markayı aktif bir şekilde kullanmaktayım daha öncesi Kingston 8 GB 1333MHz diğeri Hi-Level 2 GB 1333MHz idi şimdi ise 2 GB değiştirdim onu çıkardım ve yerine 4 GB Elixir 1333MHz RAM ekledim 12 GB DDR3 RAM bellekleri aktif sorunsuz kullanmaktayım.

Dosya Ekleri

• 111.PNG
    99,7 KB · Görüntüleme: 26
  • 222.PNG
    107,4 KB · Görüntüleme: 51
  • 333.PNG
    107,8 KB · Görüntüleme: 22
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…