Bilgisayara giren miner virüsü

Hocam tahmininiz nereden geçmiş olabilir ? Korsan oyun felan mı ? Tahmininizi söyleyin ki biz de dikkatli olalım.

Hocam tahmininiz nereden geçmiş olabilir? Korsan oyun falan mı? Tahmininizi söyleyin ki biz de dikkatli olalım.

+18 sitelerde gezerken bir yere tıkladım ama nasıl tıkladığımıda hatırlamıyorum sonra bir dosya indirdi iptalde edemedim 100KB boyutu açmadımda direk sızdı.

Trojanları temizlediyse çok tedirgin olmanıza gerek yok ama miner için Process Explorer (Comodo Analyzer'de kullanabilirsiniz) üzerinden sağ tıklayıp; check virus total, dedikten sonra bir şey bulup bulmadığına bakabilir aynı zamanda genel olarak çalışanlarda şüpheli bir şey olup, olmadığını kontrol edebilirsiniz. (Renkli eflatun/mor tarzı bir renk olarak zaten belirtiyor) Onun yanı sıra kayıt defterinden de .exe uzantılı dosyayı arayabilirsiniz ama program zaten ekarte ettiği için yüksek ihtimalle çıkmayacaktır.

Malwarebytes ile taramış ve bulmuş zaten, bu kadar ısınmışken bir de üstüne neden daha sistemini yorsun ki.

Sıcaklıklar normale döndü gibi artık biraz sıcak gibi ama 1-2 saate düzeliceğini umuyorum teşekkürler yardımlarınız için.

Not: virüs öncesi 60-80 arası geziyordu.

+18 sitelerde gezerken bir yere tıkladım ama nasıl tıkladığımıda hatırlamıyorum sonra bir dosya indirdi iptalde edemedim 100KB boyutu açmadımda direk sızdı.

Amogus.

Otomatik indirmeleri kapatın bence. Bir işe yararmı bilmiyorum ama her indirme öncesi tarayıcı bana soruyor. Hem bu şekilde konumu da seçebiliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…