Bilgisayara Güç Gitmeme Sorunu

sheltonzane01

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Elimdeki High Power 560W modüler güç kaynağından kaynaklı bir sorun var diye düşünüyorum ama tam emin değilim. Sorun tam olarak şöyle. 20pin ve 4pin güç kablolarını takınca sistem sorunsuz açılmaktadır ama harddisk için 4pin güç kablosunu harddisk'e takınca sistem 1 saniye kendini çalıştırıp kapatıyor. Sonra ise düğmeye basınca 1 saniye bile olsa açılmıyor.

İlla prizden gelen kabloyu çıkarıp biraz bekleyip taktıktan sonra düğmeye basınca 1 saniye çalışıp kendini kapatıyor. Ama dediğim gibi anakartta RAM ve işlemci takılı olup, 20pin ve 4pin güç kablolarını takınca sorunsuz açılıyor. Sistem kendini boot edemediği için açılışta kalıyor ama harddiski takınca sistem hiç açılmıyor. Sorun büyük ihtimal güç kaynağının kısa devre yapmasından kaynaklanıyor olabilir ama kesin olarak bilmeyip size danışmak istedim. Sorunun çözümünü bilen varsa açıklarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısa devre yapabilir ama 20pin 4pin kablolarında sıkıntı yoksa psu içerisinde değil. Kablolarda kısa devre var. O harddisk'e taktığın 4pin güç kablosunu bi gözden geçir. Modüler sökülüp takıla biliyo anladığım kadarıyla kullanmadım. Başlıkta sorun olabilir çekerken asılmış ve kablonun temasını kesmiş olabilirsin diğerleride temas ettiği için bilgisayar hiç açılmıyo olabilir. 4pin dediğin bu galiba o başlığı zarar vermeden kablodan ayırıp tekrar taka bilirsin az elektirik bilgin varsa.

Dosya Ekleri

• 00C4140E5A7A2E9954B477D9A71249C8.jpg
    00C4140E5A7A2E9954B477D9A71249C8.jpg
    77,1 KB · Görüntüleme: 298
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı