Bilgisayara güç gitmiyor

Muhammet.xl

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayar önce alarm sesi saatli bomba gibi dıt diye sesler çıkarmaya başladı, sorunun RAM de olduğunu öğrendim, tekrar taktım, bu sefer bilgisayara güç gitmiyordu, önceden de olmuştu, fakat o sorunu kendim çözebilmiştim. Şimdi ne yapsam da bilgisayara güç gitmiyor, güç kablosunu taktım, gelen ses sadece cızırtı. Yardım eder misiniz?

O zaman PSU sorunlu.

PSU da hiçbir sorun olduğunu sanmıyorum. 3 gün önce aynı sorun oldu bilgisayara güç gitmiyordu, kabloları çıkarıp taktım ve çalıştı. Sabah 10 da RAM'i çırakip taktım fakat yerine oturtamamışım ondan sonra da 3 kez kısa bip sesleri gelmeye başladı, bu kez de kabloları tekrar çıkarıp taktım, şu an hala çalışmıyor.

Bip sesleri ve anlamları tablosuna göre; sizce sorun nerede?

RAM slotlarında temassızlık veya kirlenme olabilir. RAM'leri birkaç kere çıkarıp takın. RAM'lerin bakır kısmını silgiyle temizleyin. RAM'i farklı slotta deneyin.

Son düzenleme:
Bip sesleri ve anlamları tablosuna göre; sizce sorun nerede?

RAM slotlarında temassızlık veya kirlenme olabilir. RAM'leri birkaç kere çıkarıp takın. RAM'lerin bakır kısmını silgiyle temizleyin. RAM'i farklı slotta deneyin.

Vallahi bilmiyorum bende anlayamadım 1 saniye falan bip ediyor 3 kere sonra tekrar ötmeye başlıyor bu sürekli kısa bip sesimi oluyor yani.

3 kere sonra tekrar ötmeye başlıyor
Bunu anlayamadım.

Jumper ile BIOS sıfırlamayı deneyin:

Geri
Yukarı