Bilgisayara Güç Verince Kendi Kendine Açılması

Ömer Faruk Efe

Kilopat
Yer
İzmir ve Tekirdağ/ Çorlu
Daha fazla  
Meslek
Teknik Ressam
Merhaba arkadaşlar, komşunun bilgisayarında bir arıza varmış beni çağırdılar. Görüntü gelmiyor diye söyledirler, evet görüntü gelmiyor fakat fişi taktığım gibi kasa çalışmaya başlıyor :)

Denediğim yöntemler:
  • PSU değiştim
  • Kasanın tozunu ve statik elektriğini boşaltmaya çalışmam
  • Switch kabloları sökmem (belki bunlarda sorun vardır diye söktüm ama yine de kendi kendine açılıyor)
  • Görüntü yok diye belleğin slotunu değiştirdim
  • Kasa sanırım 8 yıllık ve hiç kapağı açılmamış ilk açan ben oldum. Termal macununu kontrol ettim şu anlık yenilemedim.
Hem görüntü yok hem güç kablosunu takınca direk çalışmaya başlıyor. Anakartın yandığını düşünüyorum veya başka bir sorunu var.

Aklıma başka bir seçenek gelmiyor tavsiyelerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios resetlemeyi deneyip pilini kontrol edin bir de update et tabii ,görüntü yok kısmına bir şey diyemeyeceğim çok yönlü problem.

CMOS reset deneyeceğim teşekkür ederim. Update ile ilgili bir sorun sanmıyorum çünkü bilgisayar donanım değişikliğine uğramadı zaten alındığından beri internete bağlanmamış :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı