Çözüldü Bilgisayara RAM taktıktan sonra "No signal" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Turkarda52

Decapat
8 GB RAM'ım vardı üstüne bir 8 daha eklemek istedim ama no signal hatası ile karşilaştım. Sonradan taktığım RAM'i çıkardım sildim ama bir değişiklik olmadı.

Çözüm
Şimdi tekrar denedim eskisi tek başına çalışıyor ancak diğerini taktigimda açılmıyor.

Yazım hatası değilse ihtimal vermediğim için benim gözümden kaçmış o detay. 3000 Apacer CL16, 3200'de öyle. Her anakart farklı transfer hızı ve CL uyumunu beceremiyor. Teoride minimuma göre çalışmaları lazım. XMP kapatılmadan deneniyorsa sorun ondan da olabilir. XMP kapalı hepsi aynı taban hızda çalıştığı için PC uyanması lazım. BIOS reset ile açılır eğer bir fiziksel sorun yoksa.

XMP ne oluyor tam olarak ve nereden kapatabilirim?

Kusura bakmayın ben aptallık yapmışım. Tam olarak sokamamışım RAM'ları ugraştırdığım için özür diliyorum.
Şimdi tekrar denedim eskisi tek başına çalışıyor ancak diğerini taktigimda açılmıyor.

XMP ne oluyor tam olarak ve nereden kapatabilirim?

Kusura bakmayın ben aptallık yapmışım. Tam olarak sokamamışım RAM'ları ugraştırdığım için özür diliyorum.
Yukarıda söylendi zaten iyice oturttuğundan emin misin diye. Neyse sorun yok ya geçmiş olsun. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı