Bilgisayara virüs bulaşması sonrası hesaplar çalındı

Hocam iyi akşamlar. Dün olaylar büyüdü bu konudan hariç konular açtım. Param çekilmeye çalışıldı hesaplarımdan gönderiler videolar atıldı. Dün telefondan parolalarımı değiştim. Bugünde formatladım. Şu an güvende miyim? Ne yapmam gerekir bundan sonra?
Bir şey yapmanıza gerek yok daha dikkatli olun yeterli olur. Ayrıca e-postanız açığa çıktığı için oltalama saldırısı yapılması muhtemel. PixelBlock Bu eklentiyi indirip her e-postayı güvenli şekilde açabilirsiniz. Ama dikkat edilecek bu değil tanımadığınız e-postalardan gelen mailleri umursamayınız linke falan tıklamayanız. Google vb bir yerden gelmiş gibi gösterebilir e-postayı onun içinde, e-posta gönderen adresine bakmanız yeterli. Zaten nereden geldiğini kolayca anlarsınız. Başka bir şey yok güvendesiniz dediklerimi dikkatli şekilde yaparsanız.

Bir şey yapmanıza gerek yok daha dikkatli olun yeterli olur. Ayrıca e-postanız açığa çıktığı için oltalama saldırısı yapılması muhtemel. PixelBlock bu eklentiyi indirip her e-postayı güvenli şekilde açabilirsiniz. Ama dikkat edilecek bu değil tanımadığınız e-postalardan gelen mailleri umursamayınız linke falan tıklamayanız. Google vb bir yerden gelmiş gibi gösterebilir e-postayı onun içinde, e-posta gönderen adresine bakmanız yeterli. Zaten nereden geldiğini kolayca anlarsınız. Başka bir şey yok güvendesiniz dediklerimi dikkatli şekilde yaparsanız.

Hocam son olarak bilgisayara format atmadan önce flash ile o dediğim 8-10 senelik olan önemli fotoğrafları videoları dosyaları laptopa yedekledim. Fotoğraftan videodan benim bildiğim şeylerden bir zarar olmaz değil mi o aktardıklarımda. Baktığımda benim eklediğim haricinde bir şey yoktu içlerinde.

Hocam son olarak bilgisayara format atmadan önce flash ile o dediğim 8-10 senelik olan önemli fotoğrafları videoları dosyaları laptopa yedekledim. Fotoğraftan videodan benim bildiğim şeylerden bir zarar olmaz değil mi o aktardıklarımda. Baktığımda benim eklediğim haricinde bir şey yoktu içlerinde.
Bitdefender Free veya Kaspersky Free yazılımlarını kurmanızı öneririm.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (19).png
    Ekran Görüntüsü (19).png
    29,5 KB · Görüntüleme: 77
Hocam laptopu komple tam tarama seçeneği ile taradım sonuç bu.
Bir sorun yok. 30 gün bitince Bitdefender Antivirus Free - Download Free Antivirus Software bunu kullanabilirsin. Aralarında fark yok neredeyse. Ayrıca Bitdefender'ın USB koruması var onu etkinleştirmek için de USB'nin üstüne sağ tıklayıp USB korumasını etkinleştir var onu yaparsan virüs otomatik olarak çalışmayacaktır. Ben Bitdefender'ı öneriyorum ama sen bilirsin. Bitdefender nereli dersen Romanyalı bir şirket.

Tamamdır birazdan bağlantıyı keseceğim. Kesmeden önce başka önerileriniz var mı? Çünkü bağlantıyı kestikten sonra bakamayabilirim foruma.

Bende de aynı sorun var virüs programı indirdim olmadi 5 e postam çalındı sonra Valorant hesabım simdide Steam çalmaya çalışıyor interneti kapatıp denedim olmadi sorun hala devam ediyor guvenli modda denedim yine :) sen sorunu cozebildin mi yoksa direk format atimmi cozulur mu?

Bende de aynı sorun var virüs programı indirdim olmadi 5'e postam çalındı sonra Valorant hesabım simdide Steam çalmaya çalışıyor interneti kapatıp denedim olmadi sorun hala devam ediyor guvenli modda denedim yine :) sen sorunu cozebildin mi yoksa direk format atimmi cozulur mu?

Benim her şeyim Gmail hesaplarımın üzerine kurulu olduğu için sorunu kökünden çözer diye ilk mail hesaplarının şifresini değiştim. Sonra o mail hesaplarına bağlı bütün hesapların şifresini değiştim. Artık bir hareketlilik olmayınca çok önemli gördüğüm fotoğraf ve videoları yedekleyip kökten iki diske de format attım. Şuan rahatım sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı