Çözüldü Bilgisayara yeni güç kaynağı taktıktan sonra bilgisayar kapanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Enes_1311

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma Corsair CX550F güç kaynağını taktım. Bilgisayar bir süre açık durduktan sonra kapatma düğmesine basınca monitörün ışığı, klavye ve mouse un ışıkları sönüyor ama sistemde fanlar çalışmaya devam ediyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Çözüm
Az önce RAM'i söküp geri taktım. Statik elektiği boşaltmayı denerim, ekran kartını sökmeye gerek var mı?
Ben önce statiği boşaltmıştım. Sonra baktım yine oluştu 2 3 gün sonra. Ram ve ekran kartını çıkartıp geri taktıktan sonra düzeldi. Yaklaşık 3 4 aydır sorun yaşamıyorum.
Guc kaynağı kablosunu komple çekin. Sonra açma tuşuna 20 saniye basılı tutun. İçindeki statik elektriği boşaltsin.

Aynı sorunu ben de yaşıyordum. Daha sonra devam etti, ekran kartını ve ramlari söküp geri taktım, o zaman bu zaman sorun çıkmıyor.

Guc kaynağı kablosunu komple çekin. Sonra açma tuşuna 20 saniye basılı tutun. İçindeki statik elektriği boşaltsin.

Aynı sorunu ben de yaşıyordum. Daha sonra devam etti, ekran kartını ve RAM'lari söküp geri taktım, o zaman bu zaman sorun çıkmıyor.

Az önce RAM'i söküp geri taktım. Statik elektiği boşaltmayı denerim, ekran kartını sökmeye gerek var mı?

Ben önce statiği boşaltmıştım. Sonra baktım yine oluştu 2 3 gün sonra. Ram ve ekran kartını çıkartıp geri taktıktan sonra düzeldi. Yaklaşık 3 4 aydır sorun yaşamıyorum.

Çözüm

Geri
Yukarı