Bilgisayarda donma sorunu

xcxc

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba , yaklaşık 7 ay önce vatan bilgisayardan toplamış olduğum sistemde son zamanlarda donmalar yaşıyorum . En basitinden sadece chrome açıkken ve müzik dinlerken bile oluyor . Bilgisayarım gün boyu açık kalıyor , günde 1-2 kez oluyor bu donma . Donduğunda ctrl+shift+esc yapıyorum , yaklaşık 10-15 saniye sonra çalışmaya devam ediyor . Birde kasam corsair 300r . Sistem donduğunda güç düğmesinin içindeki ışık yanmıyor . Virüs ihtimaline karşı orijinal norton 360 aldım ve tarattığımda da hiçbir sorun bulunamadı . İşletim sistemim windows 8.1 di ,bir arkadaşın birde windows 7 yükle demesi üzerine windows 7 ' ye düşürdüm yine çözüm olmadı . Sizce sorun nedir ? Biraz uzun yazdım galiba kusuruma bakmayın .

Hard diskte sıkıntı olabilir. HD Tune ve benzeri programlarla test et. Sonucu bildir.

Memtest 86 ile kontrol ettim . Tam 1 saat sürdü ve pass complete , no error yazdı .

Son düzenleme:
O zaman ya anakartta yada ekran kartında problem var. Garantiye göndereceksin yapacak bir şey yok.

Neyse o zaman ben arkadaşın ekran kartıyla deneyeyim . Olmazsa artık servis yolu gözüktü . Teşekkür yine de sorunumla ilgilendiğiniz için . Konu kilitlenebilir .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…