Bilgisayarda düşük Wi-Fi İnternet hızı

ae86

Decapat
Merhabalar. Windows 10 kullanıcısıyım. Son 1 aydır internet ile ilgili problemler yaşıyorum. Kısaca şöyle bahsedeyim:

-Bütün cihazlar ev ağına bağlanmada sorun yaşamıyor ve rahatça internette gezinebiliyor ama benim laptop internette çok yavaş.
-Telefondan 4G'yi açıp laptoptan ona bağlanıyorum bu sefer sıkıntı düzeliyor. İnternette gezinmek rahat hale geliyor.
-Arada sırada ev ağına bağlanamıyor diye sıkıntı çıkarıyor. Bazen ev ağını göremiyor.

Yaptığım çözümler say say bitmez. CMD'den tut protokol ayarlarına kadar her şeyi denedim, DNS ayarlarını değiştirdim, driverları güncelledim fakat olmadı. Son çare PC'yi sıfırlamak geldi aklıma. Sıfırladım fakat durum hala aynı. Bu sorun neden kaynaklanıyor? 3-5 dakika rahatlıyor ev ağı fakat gene başlıyor. deli etti beni resmen. Ablamın laptopunu getirdim onu denedim ve onda da olması gerektiği gibi sorunsuz akıyor. Nerede sorun var? Wi-Fi kartında problem olsa komple Wi-Fi ayarları gitmez mi? Modem ayarlarını herkesin en iyi sonuç aldığı şekilde getirdim ama gene olmadı. Kendi haline bıraktım gene olmadı. Kanal seçimini 1'den 11'e kadar denedim yine olmadı. Otomatiğe bıraktım gene olmadı.

Şu benim 192.168.1.1 diye aratıp girdiğim ve parola - kullanıcısı kısmı olan admin yazıp girdiğimiz modem ayarlarına bazen timeout uyarısı yüzünden giremiyorum bile. O ekranın görüntüsü atacaktım ama girmiyor, telefonun internetinden de maalesef oraya giremiyorum. Lütfen yardımcı olun, fiyatlar yüzünden şu an laptop değiştirmek gibi bir şansımda yok maalesef. Şu an bu konuyu telefonumun interneti ile açmaya çalışıyorum.

USB şeklinde satılan Wi-Fi adaptörleri oluyor. Genelde masaüstü bilgisayarlar için. Onlardan kullanmak sorunu çözer mi?
Sonunda girebildim. Herhangi bir aksi şeklinde işaretlenmiş bir seçenek var mı?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    36,8 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Geri
Yukarı