Bilgisayarda nasıl yer açılabilir?

Öncelikle, "gereksiz oyunları silmelisin." diyen arkadaşlar gelmeden söylüyorum. O tarz şeyleri sormuyorum. Mesela '%temp%' gibi log dosyalarını biliyorsanız belirtirseniz sevinirim.
Eki Görüntüle 1046882
Bilgisayar artık çökmek üzere :D. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Temp vb gibi şeyleri soruyorsan
1-) %temp%
2-) temp.
3-) prefetch.
4-) recent.

Kendi görüşüm: Sisteminize bir format atmanız gerekli dosyaları alıp. ya da ek olarak 1TB veya 500GB bir HDD almanız.

Öncelikle, ''Gereksiz oyunları silmelisin.'' diyen arkadaşlar gelmeden söylüyorum. O tarz şeyleri sormuyorum. Mesela '%temp%' gibi log dosyalarını biliyorsanız belirtirseniz sevinirim.
Eki Görüntüle 1046882
Bilgisayar artık çökmek üzere :D. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
Hibernation'ı kapatın.

CMD'yi yönetici modunda açın.
Şu kodu kopyalayıp yapıştırıp ardından enter'a basın.
powercfg.exe /hibernate off

Bu biraz yer açacaktır.

Öncelikle, ''Gereksiz oyunları silmelisin.'' diyen arkadaşlar gelmeden söylüyorum. O tarz şeyleri sormuyorum. Mesela '%temp%' gibi log dosyalarını biliyorsanız belirtirseniz sevinirim.
Eki Görüntüle 1046882
Bilgisayar artık çökmek üzere :D. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler
normal temp'i , %temp%'yi , prefetch'i temizleyin. Fotoğraf-video vs. varsa bulut servislerine yükleyip onları temizleyebilirsiniz. İndirilenler'i kontrol edin. Geri dönüşüm kutusunu temizleyin.

Bir de ayarlardan depolama kısmından geçici dosyalar'ı temizleyin.

Hazırda bekleme özelliğini kapatıyormuş. 3-4 GB yer azalttığını gösteren bir yazıyla karşılaştım.
Evet, devre dışı bırakın lütfen. Normalde siz "bilgisayarı kapat" yerine bastığınız zaman bilgisayar tam kapanmaz, onun yerine hazırda bekleme moduna alır, bu özelliği kapadığınzda bilgisayarınız tam olarak kapanacak, eksi yön olarak bilgisayarınız daha geç açılacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı