Bilgisayarda RAT mı var?

Nysentiera

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Yeni bir konu gördüm bilgisayarımda RAT mı var diye. Şimdi netstat -b ile baktım syn_sent yazıyordu steamwebhelper.exe de.

Bir tek steamwebhelper.exe kısmında yazıyordu. Sizce RAT var mıdır?

Son düzenleme:
Bilgisayarımda ESET kurulu ve Kaspersky ıs ile tarama yaptım. Böyle bir konu açmıştım zaten. Takıntılıyım diye. Psikoloğa gitmem lazım sanırım.

ESET kurulu ise bir şey olmaz. Gerçek zamanlı olarak sistemde olan biteni her zaman izliyor klasik bir AV görevi olarak.

Kaspersky, Malwarebytes ile tara yine şüpheleniyorsan USB format, USB yoksa bulut format at.

not: Benim işimi çalman hoş değil (!)

Kaspersky, Malwarebytes ile tara yine şüpheleniyorsan USB format, USB yoksa bulut format at.

not: Benim işimi çalman hoş değil (!)

Dostum bilgisayar zaten 1 hafta önce formatlandı. Takıntılı olduğum için böyle bir konu görünce otomatiken şüphe oluşuyor.

Dostum bilgisayar zaten 1 hafta önce formatlandı. Takıntılı olduğum için böyle bir konu görünce otomatiken şüphe oluşuyor.

Bende aynıyım hocam. Ufak kasmada bile virüs olduğunu düşünebiliyorum. ESET kullanıyormuşsunuz tarama yapın çıkmazsa virüs yoktur. İsterseniz Malwarebytes ile tarayabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…