Bilgisayarda ses takılması

nizar47

Centipat
Selam arkadaşlar, bilgisayarımda yaklaşık 20 dk'da bir ses takılması oluyor. Hem oyunlarda hem de normal kullanımda fark etmiyor, sürekli ses takılması oluyor ama çok kısa sürüyor, 1 saniye bile değil. Sürücüler ve Windows güncel, donanımsal olduğu korkusundayım. Sistem özellikleri şöyle;
  • AMD Ryzen 5 2600 işlemci
  • Sapphire RX590 S.E ekran kartı
  • 16 GB RAM (8x2)
  • 500W 80 Plus güç kaynağı
  • MSI B450M PRO M2 V2 anakart
  • 1 TB harddisk

Son düzenleyen: Moderatör:
Sesle birlikte sistem de takılıyor mu? Arkada şarkı açıkken Aygıt Yöneticisine girip üst bölümden "Donanım değişikliklerini tara" butonuna basar mısın art arda?

Çok büyük ihtimal yazılımsal bir sorun. Tam olarak ne olduğundan emin değilim. Ne zaman olmaya başladı?

Anakartınızın marka ve modeline göre chipset driver güncellemesini yapınız. Kendi sitesinden bulabilirsiniz nette. Son olarak BIOS'unuzu da güncelleyiniz. Sorununuz çözülecektir.

Dediğim gibi driverları güncelleyin. Özellikle anakart chipseti güncel siteden çekip kurun. Aynı sorun bende yaşamıştım bu şekilde çözmüştüm 1-2 saniyelik ses kasılması oluyordu bu oyun veya nette müzik-video izlerken yaşıyordum. Can sıkıcı bir durum evet.😉

Dediğim gibi driverları güncelleyin. Özellikle anakart chipseti güncel siteden çekip kurun. Aynı sorun bende yaşamıştım bu şekilde çözmüştüm 1-2 saniyelik ses kasılması oluyordu bu oyun veya nette müzik-video izlerken yaşıyordum. Can sıkıcı bir durum evet.😉
Güncelledikten sonra haber veririm deneyelim bakalım.
Evet sonunda sorunum çözüldü.Hata bendeydi yanlış anakartın chipset driverlarını indirmişim bu yüzden sorun çıkmış.Çok teşekkürler basit bir çözüm oldu. :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı