Bilgisayarda siyah ekran ve açılmama sorunu

Casirizarba

Centipat
Merhaba değerli Technopat kullanıcıları.
Sorunumun temeli 3 hafta öncesine dayanmakta. Olayın yaşandığı gün PC başında oyun oynamaktaydım ve bilgisayarım o gün için daha yeni açılmış moddaydı (30dk-1 saat civarı). Bu esnada kasamdan hiçbir ses vesaire gelmezken, bir anda ekranın komple pembe olduğunu gördüm ve restart tuşu bile işe yaramadı ne yazık ki. Sonrasında ise güç kaynağından söküp tekrar taktığımda; anakart ve harddisk tanıma ekranını geçtikten sonra siyah ekranla karşılaştım. Sorunun işletim sistemi kaynaklı virüs bulaşmasından dolayı dosya silmesi gibi bir problem olabileceğini düşünerek format atma girişiminde bulundum. Format attıktan sonra masaüstünü görünce içim rahatlamıştı. Ta ki açıldıktan 30-35 saniye geçene kadar. Sonrasında sanki ekran kartı driverı güncelliyormuş gibi monitör gidip geldi ve sonrasında yine siyah ekranla karşılaştım. Restart attığımda ise ilk etapta (pembe ekrandan sonra) karşılaştığım açılmama problemi karşıma çıktı. Anlıyacağınız PC formattan sonra 1 kere açılıyor (30-35 sn) sonrasında aynı sorun başa sarıyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımsal bir sıkıntı olabilir. Bende de buna benzer bir sıkıntı var. Ekran kartınızı çıkartın onboard varsa öyle bi bakın yoksa başka ekran kartı takıp deneyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı