Bilgisayardaki çoğu oyun hata veriyor

Efsane2512

Picopat
Daha fazla  
RAM
8 gb
Ekran kartı
Nvidia Geforce GT 430 2 gb 128 bit
İşlemci
i5-2400 3.10GHZ
Arkadaşlar Valorant'a giriyorum sürücü çöktü diyor;
GTAV giriyorum reboot and restart falan diye hata diyor;
CS:GO'ya giriyorum maça girerken atıyor;
Ve bunların ciddi derecede ekran karrtından kaynaklandığını düşünüyorum çünkü işlemcim iyi bence fakat ekran kartı bir tık kötü!(2 GB olduğuna bakmayın GT serisi işte)
Sizce ekran kartımı satıp yeni bir ekran kartı alsam sorunlarım düzelir mi?
Ayrıca HDD kullanıyorum ve aşırı eski saniyede 10 MB falan yazıyor sizce sorun HDD de olabilir mi?

(Yav bir cevap verin ya)

Son düzenleme:
Arkadaşlar Valorant'a giriyorum sürücü çöktü diyor;
GTAV giriyorum reboot and restart falan diye hata diyor;
CS:GO'ya giriyorum maça girerken atıyor;
Ve bunların ciddi derecede ekran karrtından kaynaklandığını düşünüyorum çünkü işlemcim iyi bence fakat ekran kartı bir tık kötü!(2 GB olduğuna bakmayın GT serisi işte)
Sizce ekran kartımı satıp yeni bir ekran kartı alsam sorunlarım düzelir mi?
Ayrıca HDD kullanıyorum ve aşırı eski saniyede 10 MB falan yazıyor sizce sorun HDD de olabilir mi?

Saniyede 10 MB? 2002'den mi kaldı acaba. Kesinlikle bir SSD ve HDD alın, SSD'ye sistemi, oyunları da HDD'ye kurun. Ekran kartı da yetersiz CS:GO ve GTA V'e.

Sürücü çöktü diyorsa DDU ile sürücüyü silip yeniden yüklemeyi dene ve bana kalırsa, imkanın varsa yeni sistem al.

Saniyede 10 MB? 2002'den mi kaldı acaba. Kesinlikle bir SSD ve HDD alın, SSD'ye sistemi, oyunları da HDD'ye kurun. Ekran kartı da yetersiz CS:GO ve GTA V'e.

SSD'yi 2. el 128 GB alsam yeter mi, HDD 1 TB oyunları ona koyarım sıkıntı değil.

Sürücü çöktü diyorsa DDU ile sürücüyü silip yeniden yüklemeyi dene ve bana kalırsa, imkanın varsa yeni sistem al.

Bu söylediğim hataları en az 2 saat araştırıp denedim hiçbir şekilde olmuyor.

SSD'yi 2. el 128 GB alsam yeter mi, HDD 1 TB oyunları ona koyarım sıkıntı değil.

Bu söylediğim hataları en az 2 saat araştırıp denedim hiçbir şekilde olmuyor.
SSD alanında 2. el almanızı önermem, genellikle ölmüş ssdler satıyorlar. Güvenli birini bulursan testlerini yapıp al bence.

SSD alanında 2. el almanızı önermem, genellikle ölmüş SSD'ler satıyorlar. Güvenli birini bulursan testlerini yapıp al bence.

Ben 14 yaşındayım o kadar para bulamam ekran kartımı satıp 2. el GTX560 falan alacağım HDD'yi de değiştiremem, 150 TL'ye falan en dandiğinden SSD bulamaz mıyım sadece Windows 10 kurmak için?(yavaş bilgisayara alıştım sıkıntı değil)

Geri
Yukarı