Bilgisayardan bir şey indirirken internet yavaşlıyor

Fronzy

Centipat
Merhaba, bilgisayardan bir şey indirirken evdeki internet yavaşlıyor ve kullanılmaz hale geliyor. Artık bu durumdan çok sıkıldım. Bunun sebebi ne olabilir?

Normal hocam. İnternete yüklendiğiniz için internet yavaşlıyor.

İndirmeler downloadla oluyor kanka ve Steam'den oyun falan indirirken oluyorsa bu yavaslama normal cunku bütün internet oraya veriliyor ama normal 500 MB'lik bir şey indirirken bile oluyorsa sıkıntı.

Cidden mi bilmiyordum bak :) sen git 1Mbit uploadlı internet kullan sonra indirme yap bakalım o interneti kullanabiliyor musun.

Yavaşlaması normal ama kullanılamaz hale gelmesi değil. Hızınız düşük ise olabilir böyle. Speedtest yapıp atar mısınız?

Ekran Alıntısı.PNG

Bu normal hali.

Ekran Alıntısı12.PNG

Bu da indirme yaparken.

İndirmeler downloadla oluyor kanka ve Steam'den oyun falan indirirken oluyorsa bu yavaslama normal cunku bütün internet oraya veriliyor ama normal 500 MB'lik bir şey indirirken bile oluyorsa sıkıntı.

50 MB'lik dosya indirirken bile oluyor.

Eki Görüntüle 1698661

Bu normal hali.

Eki Görüntüle 1698662

Bu da indirme yaparken.

50 MB'lik dosya indirirken bile oluyor.
İyi de zaten modemdeki gelen interneti tamamen siz kullanıyorsunuz. Gayet normal. VDSL olsa da fark etmez pek. Sadece upload hızı daha yüksek olduğundan bir tık daha çekilebilir oluyor. Sorunu düzeltmenin yolu sadece modem üzerinden bilgisayarınızın internet hızını kısmaktır. Onun dışında sizin müdahale edebileceğiniz bir şey yok.

İyi de zaten modemdeki gelen interneti tamamen siz kullanıyorsunuz. Gayet normal. VDSL olsa da fark etmez pek. Sadece upload hızı daha yüksek olduğundan bir tık daha çekilebilir oluyor. Sorunu düzeltmenin yolu sadece modem üzerinden bilgisayarınızın internet hızını kısmaktır. Onun dışında sizin müdahale edebileceğiniz bir şey yok.

Anladım sağ olun.

Geri
Yukarı