Bilgisayardan ses gelmiyor

FrostyDP

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık olarak 3-5 gündür bu konudan müzdaribim. Olay şöyle kulaklığımı garantiye yolladığım için emaneten aldığım USB kulaklığı kullanıyordum. Fakat arkadaşım geri istediği için mecbur vermek zorunda kaldım ve evde yedek bir kulaklığım bulunmadığı için kulaksız kaldım. Velhasıl bu yüzden evdeki dandik bir kulaklık var onu kullanayım dedim. Ne yaptım ne ettim bilgisayardan ses alamadım. Kulaklık kesinlikle çalışıyor telefonumla denedim. Ayrıca evde bulunan hoparlörü de bağladım onda da aynı olay. Ses geliyormuş gibi gelmesi gerekiyormuş gibi fakat gelmiyor. Artık cidden kafayı yeme raddesine geldim. Çünkü çok fazla çözüm denedim sonuç hala yok yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Denediğim işleri yazayım ki sizin de zamanınızı boşa harcamayayım.
  • Driverları silip yeniden yüklemek.
  • Reset atmak.
  • Güncel driver kurmak.
  • Jak portlarına üflemek.
  • Sesi bilgisayar ve kulaklık üzerinden açmak.
  • Gereksiz olan ses aygıtlarını devre dışı bırakıp kullanacağım doğru aygıtı varsayılan yapmak.
  • Jakı kesinlikle doğru takdığıma emin olup jak takılı bir vaziyetteyken oynatmak.
  • Ses ayarlarını kurcalamak.
  • Ses geliştirmelerini kapatmak.
  • Cihazları kaldırmak.
  • Cihazları silmek.
Aklıma gelenler şu an bunlar fazlası bile olabilir. Birkaç fotoğraf var aşağıda onlara da bakabilirsiniz.

1602026730799.png

Yüksek sesli bir müzik açtığımda.

1602026835507.png

1602026899103.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşe yaramadı maalesef

Gigabyte A320M S2H

Bilgisayarı yeniden başlatın.

Bunu yaparken F8 tuşuna art arda basın.

Karşınıza çıkan menüde 2 seçenek olacak.
Bunlardan biri Windows Manager diğeri de SSD veya HDDnizin adı olacak.(Eğer birden fazla depolama cihazınız varsa Windows hangisine yüklüyse ona tıklayın)

Ona tıklayın. Bilgisayar kendini Boot edecek.

Bu kadar.

Bunlardan biri Windows Manager diğeri de SSD veya HDDnizin adı olacak.(Eğer birden fazla depolama cihazınız varsa Windows hangisine yüklüyse ona tıklayın)

Bu kadar.
Deniyorum

Bu kadar.
Boot menü tuşunun f8 olduğuna emin misiniz? Bilgisayar açıldı çünkü.
Buldum ben F12 miş.
İşe yaramadı maalesef.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı