Bilgisayardan yanık kokusu gelmesi ve kapanıp açılması

burks0

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, aylar önce bilgisayar kasamdan oyun oynerken bir anda yanık kablo kokusu gelmeye başlamıştı. Daha sonrasında herhangi bir sorun olmadı ancak, son günlerde oyun oynarken aradan 1-2 saat geçtikten sonra bilgisayar aniden kendini kapatıyor, geri açıyor, anında tekrar geri kapıyor ve tekrardan sonsuz döngü şeklinde aç kapa yapıyor. Test etmek için birkaç saatliğine aynı anda birkaç tane farklı oyun açıp sistemi fulledim. Kasada güç kaynağının fanının halen dönmediğini fark ettim. Acaba güç kaynağında mı arıza var? Sorunu yaşayan veya bilgisi olanlar var mı acaba? Ne yapmalıyım?

Güç kaynağının fanı dönmüyorsa büyük ihtimal o yanık kokuları ondan kaynaklıdır. Sistemde ısıdan kaynaklı döngüye giriyor. Isıdan kaynaklı Kapasitörler patlayabilir ve sisteme geri dönülemez zararlar verebilir. Bu işlerden anlıyorsan güç kaynağını içini aç ve fanını değiştir tekrar test et fakat devre üzerindeki fan girişi yanmış da olabilir. Güç kaynağını açmayı bilmeyenler için tehlikeli olabilir eğer bilginiz yeterli değilse bir bilgisayarcıya gösterip fanı değiştirin ve test edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, aylar önce bilgisayar kasamdan oyun oynerken bir anda yanık kablo kokusu gelmeye başlamıştı. Daha sonrasında herhangi bir sorun olmadı ancak, son günlerde oyun oynarken aradan 1-2 saat geçtikten sonra bilgisayar aniden kendini kapatıyor, geri açıyor, anında tekrar geri kapıyor ve tekrardan sonsuz döngü şeklinde aç kapa yapıyor. Test etmek için birkaç saatliğine aynı anda birkaç tane farklı oyun açıp sistemi fulledim. Kasada güç kaynağının fanının halen dönmediğini fark ettim. Acaba güç kaynağında mı arıza var? Sorunu yaşayan veya bilgisi olanlar var mı acaba? Ne yapmalıyım?

Sucuk ekmek de yapsaydın.

Yeni konular

Geri
Yukarı