Bilgisayarı 4 defa sıfırlamak SSD'ye zarar verir mi?

k44ns

Picopat
Daha fazla  
Merhaba Windows ayarlarından sıfırlamak yerinden bu bilgisayara Windows yeniden yüklemek format atmak mıdır? SSD'ye zarar verir mi 4 kere sıfırlamak.

Son düzenleyen: Moderatör:
@k44ns yazma ömrünü kısa bir tahminle ( ort 24 GB * 4 ile ) 100GB'sini doldurmuş olacaksınız. Bu zarar vermez diske, korkmayın.

Windows'dan sıfırlayınca format atmış olmuyorsunuz. Format atmak için USB belleğe ISO yazdırıp PC'yi onunla başlatacaksınız ve sonra orada tüm disk bölümlerini silip bir bölüm oluşturup ona Windows'u kuracaksınız. Ayrıca 4 kere yapmak zarar vermez ama fazla yapmayın. Format işlemini yılda 1 öneriyorum. Tabii benim gibi format bağımlısıysanız işler değişir

Ben yeni aldığım SSD'ye Windows kurdum, 250 GB kadar Windows kendisi veri yazıyor.
4 kere yüklersen SSD ömründen 1 TB yer.

Benim SSD'nin yazma sayacı 100 TB olmuş. Hiç düşünmüyorum bile. Oyunları indirip indirip siliyorum çok kafana takma eğer Samsung ise hiç düşünme bile.

Merhaba Windows ayarlarından sıfırlamak yerinden bu bilgisayara Windows yeniden yüklemek format atmak mıdır? SSD'ye zarar verir mi 4 kere sıfırlamak.
Ben çoğu zaman kurtarma modundan sıfırlama yapıyorum. Şu ana kadar yavaşladı vs diyemem. Hatta drive sorunuyla hantallaşan bilgisayarım sıfırlanınca daha düzgün çalışır oldu.

Ben öyle hatırlıyorum.
Zaten Windows 10 kendi başına 40 GB falan tüketiyor. Nasıl 25 GB olabilir?
110 GB gözüken diskte 40 GB sırf Windows harcasa emin olun dikkatimi çekerdi. Her şeyi yapıp sürücüler dahil kurduktan sonra 15 GB mı ne azalıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…