Bilgisayarı açınca anakart modeli geliyor ve donuyor

Relaxguy3

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Ben dün akşam bir şeye sinirlendim ve bilgisayarın üstüne vurdum. Daha sonra bilgisayardan sesler gelmeye başladı bende bilgisayarı kapattım fişini çekerek. Daha sonra gene açtım bilgisayarı anakart modeli geliyor bios ayarlarına girmek için del e basın filan diyor ama basınca bios açılmıyor.

Basmasam bile hiçbir şey olmuyor, öyle donuyor kalıyor. Çoğu kez denedim hiç değişmiyor. Bilgisayarın üst kısmına vurdum 2 kere ama üstte DVD rom vardı altındada harddisk vardı. Acaba harddisk e bir zarar mı geldi de açılmıyor bilmiyorum. Anakarta da zarar vermiş olabilirim ama bilmiyorum. Sizce bu neyden kaynaklanır anakarttan mı yoksa harddiskten mi önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hmm... Bilgisayara vurarak bozdum, şimdi siz bozduğum parçayı bulun diyorsun :)

Kasayı aç, sabit disk ve HDD'nin kablolarını sök bakalım BIOS ekranını geçecek mi. Geçerse, HDD'yi geri tak. Takılırsa HDD bozuk. HDD'yi taktın, devam etti, o zaman DVD sürücüyü bozdun. Deneme yanıl yani.

Şuanda pc'yi açtım. Hdd'yi çıkardım taktım dvd sürücüsünü çıkardım taktım fişlerini düzeldi pc ama şimdi sistem özelliklerine girdiğimde ya da görev yöneticisinden, dxdiag tan baktım rami 1.5 gb gösteriyor normalde 2 gb şimdi girdim 1.5 gb diyor. Peki bunu nasıl düzelteceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı