Bilgisayarı çalıştırınca fanlar çalışıyor ancak görüntü gelmiyor

master43254

Femtopat
Bilgisayarın Power tuşuna bastığımda fanlar çalışıyor ekran kartı fanı vs dönmeye başlıyor ancak görüntü gelmiyor. RAM'lerden şüphelendim çıkarttım farklı bir bilgisayara aynı RAM'leri taktım ve çalışıyorlardı aynı şekilde bilgisayara geri taktım sorun RAM'lerde değilmiş. Ardından PSU'dan şüphelendim. Acaba 12v gelen kabloda mı sıkıntı var diye farklı bir PSU taktım durum yine aynıydı. Ekran kartından da olamaz çünkü onu da çalışan bir bilgisayardan söküp taktım. Geriye iki bileşen kalıyor ya anakartta ya işlemcide bir problem var ama ne olabileceği aklıma gelmiyor acaba yanmış mıdır yoksa herhangi bir müdahale ile düzeltilebilir mi? Bir de garip gelen bir şey vardı prizin tuşuna bastığımda bilgisayarı çalıştırmadan klavye ve farenin ışıkları yanıyordu bunu ilk defa görüyorum da bilgisayarın açılmaması ile ilgili bir bağlantısı var mıdır?

1-BIOS pilini çıkartıp 10-15 dk bekle geri tak.
2-RAM'leri tek tek çıkar ve ucunu silgiyle sil tek tek takıp açmayı dene.
3-Kasaya bağlı tüm kabloları çıkarıp güç kaynağı kablosu dahil olmak üzere açma kapama tuşuna bas çek yap 10-15 defa.
Statik elektrikten büyük ihtimal sorunun.

iki modül RAM kullanıyorsanız birini takın sadece, bir de DIMM slotları arızalı olabilir teker teker deneyin.
Elimde farklı ramlar vardı onlarla ve kendi ramleri ile deneyeceğim.
3-Kasaya bağlı tüm kabloları çıkarıp güç kaynağı kablosu dahil olmak üzere açma kapama tuşuna bas çek yap 10-15 defa.
Tamamdır deneyeceğim

Dostum teşekkürler dediklerini tuşa bas çek dışında hepsini sabahta denemiştim ama tuşa bas çek olayını yaptım şimdi ekran geldi. Yardımcı olmaya çalışan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

Dostum teşekkürler dediklerini tuşa bas çek dışında hepsini sabahta denemiştim ama tuşa bas çek olayını yaptım şimdi ekran geldi. Yardımcı olmaya çalışan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

Bende çok yaşadım hocam aklınızda olsun elinizden geçiyor statik elektrik o yüzden de görüntü gelmiyor.

Geri
Yukarı