Çözüldü Bilgisayar kapatılınca kasa çalışmaya devam ediyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

memoalpha

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba herkese hayırlı ramazanlar. Geçen günlerde yağmur ve şimşekli hava vardı. Ben de PSU'nun düğmesini kapattım. Yıldırım falan düşerse akım sisteme etki etmesin diye. Aradan 1 gün geçti. PSU'nun düğmesini açmayı unuttum. Sistemi başlatmak için kasanın güç tuşuna bastım. Sonra PSU'nun düğmesini açınca güç tuşuna basmadan sistem çalıştı.

Sonrasında sistemi normal şekilde kapatınca görüntü gidiyor ama kasa hâlâ çalışıyor. Güncelleme yaptığını düşünüp monitörü açtım ama standbaly mod yazısı geldi. Ben de mecburen güç tuşuna basılı tutup sistemi kapattım. Sebebi ne olabilir acaba?

Çözüm
Arama kısmından Güç Ayarları diye arat. Başta çıkana tıkla. Açılan sayfada düğmelerin ne yapacağını seçe tıkla. Güç düğmesi kapatmayı uyku düğmesi uykuyu seçecek şekilde ayarla. Sonra kaydet. Bilgisayarı yeniden başlat. Eğer olmazsa format at. Bazen güncelleme yüzünden hatalar veriyor Windows 10.
Arama kısmından Güç Ayarları diye arat. Başta çıkana tıkla. Açılan sayfada düğmelerin ne yapacağını seçe tıkla. Güç düğmesi kapatmayı uyku düğmesi uykuyu seçecek şekilde ayarla. Sonra kaydet. Bilgisayarı yeniden başlat. Eğer olmazsa format at. Bazen güncelleme yüzünden hatalar veriyor Windows 10.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PSU dan elektrik bağlantısını kesin Power tuşunu 5 saniye kadar basılı tutun. Işık yanarsa şayet içindeki statik elektriği boşaltmış olur.

O şekilde yaptıktan sonra buraya yazarsınız hocam.

Arma kısmından Güç Ayarları diye arat. Başta çıkana tıkla. Açılan sayfada düğmelerin ne yapacağını seçe tıkla. Güç düğmesi kapatmayı uyku düğmesi uykuyu seçecek şekilde ayarla. Sonra kaydet. Bilgisayarı yeniden başlat. Eğer olmazsa format at. Bazen güncelleme yüzünden hatalar veriyor Windows 10.

Teşekkür ederim her ikisi de uyku moduna alıyormuş düzelttim vallaha utandım kendimden hâlbuki PC Tamir ve bakımlarını yapan birisiyim 😂🤣😂

PSU dan elektrik bağlantısını kesin Power tuşunu 5 saniye kadar basılı tutun. Işık yanarsa şayet içindeki statik elektriği boşaltmış olur.

O şekilde yaptıktan sonra buraya yazarsınız hocam.
Öneriniz için teşekkür ederim sorun hâl oldu

Teşekkür ederim her ikisi de uyku moduna alıyormuş düzelttim vallaha utandım kendimden hâlbuki PC Tamir ve bakımlarını yapan birisiyim 😂🤣😂

Öneriniz için teşekkür ederim sorun hâl oldu
Rica ederim. Yeri geliyor küçük çocuk dahi unuttuğumuzu hatırlatıyor. 🫠 Sorunun çözülmesine sevindim. İyi sosyaller...

Geri
Yukarı