Bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra internete bağlanamıyorum

BY-Gurgen

Hectopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Grafiker - Web Tasarımcı
Herkese merhabalar.
Bu seferki sıkıntım şöyle:
1 ay kadar bilgisayar kullanmadım. Bu sürede halamın oğlu bilgisayara bazı programlar falan kurmuş. Bazılarını kaldırdım bazıları ise engelledi kaldırmayı. Gitmeden önce internet takır takır çalışıyordu. Şimdi bilgisayarı kapattıktan sonra açtığımda 15-20 dakika kadar bekliyorum. 5 dakikada ancak bağlanıyor bilgisayar internete, sonra bağlı gözüktüğü halde 10-15 dakika tıkladığım internet sitelerini açmak için bekletiyor. Başta sebebini bilmediğim için uyku yaptım, daha sonra açtım. Aynı sonuç. Bilgisayarı kapadım açtım aynı sonuç.

Yani bunun sebebi nedir? Nasıl düzeltebilirim?

Sadece başım sıkıştığında konu açmaktan ben de utanıyorum ama kusura bakmayın. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,
Öncelikle DNS ayarlarınızı kontrol eder misiniz?
HotspotShield ve benzeri yazılımlar varsa kaldırabilir misiniz?
Bilgisayarınızda kurulu program listesini resim olarak ekleyin.

DNS olarak TTNet'in DNS'lerini (195.175.39.39 - 195.175.39.40) Kullanıyorum.
HotspotShield kurulu değil.

Bende ki problem tam olarak sizinkinin tersi idi. Benim ki de kapatıp açtıktan sonra internete tekrardan bağlanıyordu. Ama Dns kaynaklı bir problem olduğunu öğrenince sorundan kurtuldum. Dns olarak 8.8.8.8- 8.8.4.4 kullanma derim. Sanırım seninki de Dns den kaynaklanıyordur.

Gördüğüm kadarı ile bu listede sağlam bir antivirüs yok.
Virüs olma olasılığı veya kurduğunuz yazılımlardan bilgisayarınızı etkileyen bir durum olabilir.
AVG, Kaspersky, Avira gibi bir antivirüs yazılımı kurup güncelleyerek sisteminizi kontrol edin.
Ayrıca dikkatimi çeken network system driver diye bir yazılım bunu da kaldırabilir misiniz?

MALWAREBYTES ANTI-MALWARE DOWNLOAD LINK
Yazılımı ile tarama yapmanızda da fayda var.

Benim de ilk dikkatimi çeken Network System Driver'dı. Kaldırmaya çalıştığımda kalkmamıştı. Şimdi tekrar kaldırmaya çalıştım bilgisayarı yeniden başlatmak gerekiyor. Yeniden başlatıp deneyeceğim.
Antivirüs işini de hallediyorum. AVG kuruyorum.

Bilgisayarı yeniden başlattım ama yine de aynı sonucu verdi. O anda bir şey dikkatimi çekti. Bilgisayarı açtığımda sağ alt köşede "Güvenlik Merkezi Hizmeti Başlatılamıyor" iletisini gördüm. Bu iletiyi daha öncede görmüştüm. Hemen telefonun internetinden araştırdım nasıl başlatabileceğimi. Microsoft'un sitesinde sorunla ilgili bir bilgi buldum. Aynı şekilde yaptım. Denemek için yeniden başlattım bilgisayarı ve sorun çözüldü.
@Goksel KARVAR yardımın için teşekkürler. Linki buraya bırakıyorum aynı sorunla karşılaşanlara yardımcı oluruz belki..

Sorununuzun çözülmesine sevindim, ancak güvenlik merkezi hizmetini tamamen durdursanız bile (sağ tik durdur) İnternet trafiğini etkilememesi gerek. Arasındaki bağlantıyı çözümleyemedim.

Kusura bakmayın bir süre bilgisayar başına geçemedim, yazdığınızı göremedim. Ne güzel oldu diye sevinirken hevesim kursağımda kaldı. Tekrar eski hale döndü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…