Bilgisayarı kapatıyorum ama fanlar çalışıyor

Asxmple

Femtopat
Daha fazla  
ASRock Fatality B450 Gaming Itx/Ac anakartımda şöyle bir sorum var.
Her şey normal bir şekilde çalışıyor ses Ethernet Wi-Fi hiçbir aksamına sorun yok fakat.
Bilgisayarı kapat dediğimde ekran kapanıyor ama her şey tamamen duruyor ama sadece fanlar tekrar dönmeye başlıyor makine açılmıyor.
(Disk duruyor kapanıp tekrar açıldıktan sonra diski okumaya başlamıyor boot olmuyor ekran gelmiyor.)
Fişini çekip takmak ya da Power tuşuna basılı bekleyerek kapatmak gerekiyor.
Sitesindeki bütün BIOS sürümlerini yazıp denedim. Kullandığım işlemciye önerilen BIOS sürümünü yükleyip denedim.
1.2.3 nesil işlemci ile uygun BIOS sürümleri ile birlikte denedim.
Hızlı başlatma seçeneklerini, ve bu soruna sebep olabilecek basit sorunları internetten araştırıp bulabildiğim kadarıyla hepsini denedim.
Power RAM SSD denedim anakartı dışarı alıp bütün parçaları tek tek değiştirerek denedim.
2133 MHz 2400 MHz 2666 MHz 3000 MHz RAM ile denedim.
G serisi işlemci X serisi işlemci düz işlemci denedim.

Bu kadar emekten sonra çalışmaması gerçekten çok üzdü. Bunların dışında bir önerisi olan var mı acaba?

Araştırdığım kadarıyla bu sorunu yaşayanların çoğu ASRock anakart kullanmakta. Reddit üzerinde başlık oluşturan bir kullanıcı, sorunu hızlı başlatma seçeneğini kapatarak çözmüş.
Bahsi geçen konu

Sen de hızlı başlatmayı kapatmayı deneyebilirsin. Bu seçeneği kapatmak bilgisayarın birkaç saniye geç açılmasına sebep olabilir fakat bunun çok bir önemi yok.

Araştırdığım kadarıyla bu sorunu yaşayanların çoğu ASRock anakart kullanmakta. Reddit üzerinde başlık oluşturan bir kullanıcı, sorunu hızlı başlatma seçeneğini kapatarak çözmüş.
Bahsi geçen konu

Sen de hızlı başlatmayı kapatmayı deneyebilirsin. Bu seçeneği kapatmak bilgisayarın birkaç saniye geç açılmasına sebep olabilir fakat bunun çok bir önemi yok.
D

Denedim ama... Olmadı maalesef kronik sorun gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı