Bilgisayarı Kapatıyorum Fakat Fanlar Çalışıyor

BussoQV

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir bilgisayar topladım. Fakat bilgisayarı kapat dediğimde kasa fanları yavaşlayıp tamamen durmuyor. Kulaklık, fare ve klavyemde aydınlatma mevcut fakat garip bir şekilde sadece klavye aydınlatması yanmaya devam ediyor. BIOS güncellemeden önce elektriği tam kesmeden BIOS ekranında takılı kalıp açılmıyordu. Güncelleyince o sorun ortadan kalktı fakat bu sorunum hala devam etmekte. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir bilgisayar topladım. Fakat bilgisayarı kapat dediğimde kasa fanları yavaşlayıp tamamen durmuyor. Kulaklık, fare ve klavyemde aydınlatma mevcut fakat garip bir şekilde sadece klavye aydınlatması yanmaya devam ediyor. BIOS güncellemeden önce elektriği tam kesmeden BIOS ekranında takılı kalıp açılmıyordu. Güncelleyince o sorun ortadan kalktı fakat bu sorunum hala devam etmekte. Şimdiden teşekkür ederim.
Bendede oluyor o akımdan kaynaklı PSUdaki güç bir süre devam ettirir güç vermeyi korkmanıza gerek yok.

Fan kablosunu direk PSU ya bağlamıştım fanlar hiç durmuyor bu yüzden olabilir mi?
Rgb mi fanlarınız yoksa sade renkmi bende aynı sekılde normal sade renklı fan kullanıyorum, PSU ya bağlı.
Fan kablosunu direk PSU ya bağlamıştım fanlar hiç durmuyor bu yüzden olabilir mi?
Acaba fanların lınkını atabılır mısınız?
ve sistem özelliklerinizi der misiniz.

Rgb mi fanlarınız yoksa sade renkmi bende aynı sekılde normal sade renklı fan kullanıyorum, PSU ya bağlı.

Acaba fanların lınkını atabılır mısınız?

ve sistem özelliklerinizi der misiniz.
Kasam Rampage Falcon-X fanlarım RGB ve bütün fanlar bir devre kartına bağlı. Sistem özelliklerim ise
CPU : AMD Ryzen 2600x
MOBO : ASUS B450 Gaming Plus
RAM : Kingston Savage 8Gb 2133Mhz

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı