Bilgisayarı klavye veya mouse ile başlatmak

Motodos

Hectopat
Merhaba, ben bilgisayarımı kasa üzerindeki Power tuşu ile değil de klavyeden bir tuşla veya mouse ile başlatabilmeyi istiyorum. Fakat BIOS üzerinden Power on by keyboard kısmından herhangi bir tuşla, şifreyle ve mouse ile açma seçeneklerini denedim fakat PC kapalıyken bu şekilde açılmadı.
Sorunu nasıl çözebilirim acaba?
Teşekkürler.

Merhaba, ben bilgisayarımı kasa üzerindeki Power tuşu ile değil de klavyeden bir tuşla veya mouse ile başlatabilmeyi istiyorum. Fakat BIOS üzerinden Power on by keyboard kısmından herhangi bir tuşla, şifreyle ve mouse ile açma seçeneklerini denedim fakat PC kapalıyken bu şekilde açılmadı.
Sorunu nasıl çözebilirim acaba?
Teşekkürler.

Onu yapamıyorsun büyük ihtimalle çünkü kasadaki ya da laptopdaki başlatma tuşları anakartdaki pinleri şase yaparak başlatıyor ama mouse klavye anakartda şase yaptıracak bir şeye bağlı değiller.

Bilgisayar dediğin Power tuşundan açılır gereksiz ve bilgisayar için sağlıksız bir iş ile uğraşıyorsunuz önermem.

Hem zaten böyle bir şey mümkün değildir Power tuşu Anakart'taki Reset,Power pinlerine bağlıdır klavye ile bunu yapamazsınız.

Bilgisayar dediğin Power tuşundan açılır gereksiz ve bilgisayar için sağlıksız bir iş ile uğraşıyorsunuz önermem.

Hem zaten böyle bir şey mümkün değildir Power tuşu Anakart'taki Reset, Power pinlerine bağlıdır klavye ile bunu yapamazsınız.

Öncelikle kasam olduğum konuma uzak ve erişilmesi zor bir yerde olduğu için ve her seferinde uzanıp uğraşmak istemediğim için böyle bir çözüm yolu aradım, size göre gereksiz olabilir fakat benim için değil.
Akabinde BIOS üzerinde Power On By Keyboard kısmı olduğu için yani klavyeden bilgisayarı başlatabilmek mümkün olabileceği için fakat tam olarak nasıl yapılabileceğini bilmediğim için bu konuyu açtım.
İnternette ilgili videolar var fakat işimi görmedi.
Bilgili biri yardımcı olabilir mi?
Onu yapamıyorsun büyük ihtimalle çünkü kasadaki ya da laptopdaki başlatma tuşları anakartdaki pinleri şase yaparak başlatıyor ama mouse klavye anakartda şase yaptıracak bir şeye bağlı değiller.

Anladım fakat yapabilenler olmuş onlar nasıl yaptılar acaba bilginiz var mı?

Öncelikle kasam olduğum konuma uzak ve erişilmesi zor bir yerde olduğu için ve her seferinde uzanıp uğraşmak istemediğim için böyle bir çözüm yolu aradım, size göre gereksiz olabilir fakat benim için değil.
Akabinde BIOS üzerinde Power on by keyboard kısmı olduğu için yani klavyeden bilgisayarı başlatabilmek mümkün olabileceği için fakat tam olarak nasıl yapılabileceğini bilmediğim için bu konuyu açtım.
İnternette ilgili videolar var fakat işimi görmedi.
Bilgili biri yardımcı olabilir mi?

Anladım fakat yapabilenler olmuş onlar nasıl yaptılar acaba bilginiz var mı?

Belki anakart da bir özellik vardır klavye ya da mouse taktığın USB girişleri anakartda şase yapacak şekilde dizayn edilmiştir o özelliği açtığın da oluyordur bilmiyorum mantık yürüttüm yani hiç böyle şeye ihtiyacım olmadı uzay montaj kullandığınız için mi böyle bir şey istediniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı